Informacje29 stycznia 2013, 00:00,

Turniej Bardów Współczesne Chanson de Geste

Jeżeli śpiewać o średniowieczu, to tylko współcześnie! Średniowiecze to szczęk broni, tętent kopyt i szept zbłąkanych modlitw, ale nie tylko... I to właśnie zaprezentują wszyscy uczestnicy tegorocznego V Turnieju Bardów czyli Współczesnego Chanson de Geste. Pokażemy, że polski ruch rekonstrukcji historycznej potrafi śpiewać nie tylko za pomocą krzyżowanych mieczy! W muzyczne szranki już po raz trzeci na terenie gminy Piaseczno staną bardowie amatorzy z całej Polski, a odbędzie się to już 2 lutego 2013 roku o godz. 14.00 w Centrum Kultury w Piasecznie przy ul. Kościuszki 49. Turniej objęty jest honorowym patronatem Pana Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisława Lisa a szczegółów technicznych będą pilnować dobre duchy polskiego ruchu rekonstrukcyjnego – Rycerze Dobrej Opieki.

TURNIEJ BARDÓW WSPÓ£CZESNE CHANSON DE GESTE W PIASECZNIE

Kim był bard? Bard był bajarzem, piewcą czynów wielkich i tych trochę mniejszych, a i dziś czynów wartych upamiętnienia nie brakuje, i dlatego właśnie, kolejny raz zapraszamy do nas wspaniałych twórców którzy zaprezentują przed Państwem swoją twórczość, przybliżą ideały średniowiecza, w sposób malowniczy przedstawią wszystko to co dla współczesnego rycerza jest najważniejsze, m.in. zagrają dla Państwa takie sławy gatunku jak wielokrotne zwyciężczynie turnieju - Trobairitz.

Dbanie o spuściznę historyczną i pielęgnowanie tradycji to główne cele organizatorów - Rycerzy Dobrej Opieki, ale nie tylko. Średniowiecze to temat równie inspirujący dla innych twórców takich jak Andrzej Wiktor (strona artysty - http://www.andrzejwiktor.com/), artysta, fotograf, członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, wieloletni fotograf „Rzeczpospolitej” który podczas pracy w dzienniku dokumentował wiele wydarzeń w kraju i na świecie, między innymi konflikt w Czeczeni, Palestynie i Iraku. Pracował dla Polskiej Agencji Prasowej (PAP) i dziennika „Polska. The Times”. Jedną ze swoich wystaw poświęcił odtwórcom historycznym. Jak i również Patryka Vegi (http://pl.wikipedia.org/wiki/Patryk_Vega), znanego i nagradzanego twórcy filmowego, autora m.in takich hitów jak : „Ciacho”, „Pierwszy milion” czy „Hans Klos. Stawka większa niż życie.” Stworzył on także film „Bitwa pod Grunwaldem” opowiadający o obliczu polskiej rekonstrukcji historycznej, a którego pokaz uświetni nasz Turniej. Obydwaj artyści będą gościć podczas naszej imprezy i opowiedzą o swoich dziełach.

TURNIEJ BARDÓW WSPÓ£CZESNE CHANSON DE GESTE W PIASECZNIE

Turniej Bardów harmonogram imprezy:

14.00 - Rozpoczęcie imprezy. Otwarcie wystawy fotograficznej Andrzeja Wiktora.
14.30 - Przedstawienie sędziów i rozpoczęcie turnieju.
15.30 - Dlaczego o powstał Turniej Bardów?
15.40 - Kontynuacja Turnieju.
17.00 - Zakończenie turnieju.
17.10 - Pokaz Filmu Patryka Vegi " Bitwa pod Grunwaldem" z przedmową autora.
18.40 - Ogłoszenie wyników turnieju bardów.
19.00 - Zakończenie imprezy.
19.30 - Początek imprezy w restauracji Szara Eminencja.
21.00 - Koncert Zespołu "Babia Góra" w Szarej Eminencji.

Warto więc zapamiętać: Centrum Kultury w Piasecznie przy ul. Kościuszki 49 w dniu 2 lutego o godzinie 14.00 to miejsce które obudzi w tym roku współczesne średniowiecze na nowo!!! Organizatorzy: Rycerze Dobrej Opieki przy współpracy z Centrum Kultury w Piasecznie.
autor/źródło: Marzena Ignaczak - Rycerze Dobrej Opieki

Informacje29 stycznia 2013, 00:00,

Od 1 lutego 2013 roku linie L-2, L-5 i L-13 dojeżdżać będą do centrum Piaseczna

Od piątku 1 lutego 2013 roku linie autobusowe L-2, L-5 i L-13 będą kursować na zmienionych trasach i dojeżdżać będą do centrum Piaseczna. Zmianie ulegną też rozkłady jazdy tych linii. Na wniosek Gminy Piaseczno od 1 lutego 2013 r. wprowadzone zostają następujące zmiany w liniach lokalnych kursujących na terenie Gminy Piaseczno:

L2

1) Linia L-2 zostaje skierowana na zmienioną trasę: URZ¡D MIASTA (Piaseczno) – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza – Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Gołków – Gołkowska – Radnych - Głosków: Radnych – Runów: Solidarności – Henryków-Urocze: Strzelecka - Złotokłos: -Społeczna – 3 Maja – Piaseczyńska – 22 LIPCA (Złotokłos)
powrót: 22 LIPCA (Złotokłos) – Piaseczyńska – Wólka Pracka: Opackiego – Paszkówka: Sadowa – Głosków: Millenium – Radnych – Gołków: Zielona – Gołkowska – Piaseczno: Pod Bateriami – Polskiego Państwa Podziemnego - Sienkiewicza – Wojska Polskiego – Jana Pawła II – Chyliczkowska – Zgoda - URZ¡D MIASTA (Piaseczno)
W związku z powyższym zostają uruchomienie następujące przystanki funkcjonujące jako warunkowe:
- ZIELONA 03
- G£OSKÓW-LETNISKO 01
- G£OSKÓW-ZIELONE 01

2) Linia L-5 zostaje skierowana na zmienioną trasę: URZ¡D MIASTA (Piaseczno) – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza – Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Główna – (…) – BOBROWIEC
powrót: BOBROWIEC – (…) - Pod Bateriami – Polskiego Państwa Podziemnego - Sienkiewicza – Wojska Polskiego – Jana Pawła II – Chyliczkowska – Zgoda - URZ¡D MIASTA (Piaseczno)

3) Linia L13 zostaje skierowana na zmienioną trasę: URZ¡D MIASTA (Piaseczno) – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza – Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – 4 Pułku Ułanów - (…) – PKP ZALESIE GÓRNE
powrót: PKP ZALESIE GÓRNE – (…) - Pod Bateriami – Polskiego Państwa Podziemnego - Sienkiewicza – Wojska Polskiego – Jana Pawła II – Chyliczkowska – Zgoda - URZ¡D MIASTA (Piaseczno).

Od 1 lutego zmienią się też rozkłady jazdy w/w linii. Pobierz: rozkład jazdy L-2, L-5 i L-13 (.pdf)
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno