Informacje15 stycznia 2017, 13:00,

Trzy razy królewna, trzy razy Smok


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Już w najbliższą niedzielę w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno rozpocznie się cykl rodzinnych spotkań z teatrzykiem. Podczas pierwszego w tym roku spektaklu maluchy wraz z rodzicami poznają historię trzech królewien o odmiennych charakterach. Wstęp wolny!

TRZY RAZY KRÓLEWNA, TRZY RAZY SMOK

Złość, płacz czy rozwaga – który z tych elementów stanowi najlepszy oręż w starciu z codziennymi przeszkodami? Przekonają się o tym dzieci, które w niedzielę 15 stycznia zasiądą przed sceną teatralną w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno.

Podczas spotkania teatralnego mali widzowie poznają opowieść o trzech królewnach. Choć historia każdej z nich zaczyna się tak samo, każda ma zgoła odmienne zakończenie. Wszystko ze względu na charakter różniący bohaterki. Której z dziewczynek uda się z sukcesem pokonać bajkowego smoka i stawić czoła wszelkim przeciwnościom losu?

TRZY RAZY KRÓLEWNA, TRZY RAZY SMOK

Spektakl pt. „Trzy razy królewna, trzy razy Smok” będzie pierwszym w tym roku przedstawieniem zaprezentowanym w ramach cyklu „Rodzinne spotkania z teatrzykiem”. Co miesiąc najmłodsi goście będą zapraszani przed scenę teatralną, aby poznać inną, bajkową opowieść. W ciągu roku maluchy poznają historię między innymi klauna Pinezki, leniwego króla czy kozy Frani.

Pierwsze spotkanie teatralne z cyklu „Rodzinne spotkania z teatrzykiem” odbędzie się w niedzielę 15 stycznia w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46 w Piasecznie. Opowieść zostanie zaprezentowana trzykrotnie – o godzinie 13.00, 15.00 oraz 17.00. Wstęp wolny!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje15 stycznia 2017, 08:00,

IMPREZY WOŚP W PIASECZNIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Przed nami XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra po raz kolejny zbiera pieniądze na dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Sztab pracujący pod wodzą Karoliny Hofman będzie zbierał pieniądze 15 stycznia na ulicach Gminy Piaseczno, a również tego dnia wolontariusze będą pracować w budynku Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 od godz. 9:00 do 20:00.

WOŚP W PIASECZNIE

Już w piątek 13 stycznia o godz. 19:00 w sali Domu Kultury odbędzie się koncert naszego rodzimego zespołu Łysa Góra w składzie: Dorota Filipczak-Brzychcy - wokal, Marta Jędrzejczyk - wokal, Sylwia Biernat - skrzypce, Krystian "Chrystek" Jędrzejczyk - perkusja, Paweł Piotrowicz - gitara basowa, Krzysztof Rukat - gitara elektryczna, Grzegorz "Laser" Lasek - instrumenty perkusyjne. Ich muzykę trudno jednoznacznie przypisać do jednego nurtu. Poruszają się między folkiem, rockiem i ciężkim głębokim metalowym brzmieniem. Nie boją się eksperymentować i łamać schematów. Dwa silne kobiece wokale oparte na śpiewie klasycznym i białym głosie przeplatają się z elektryzującymi dźwiękami gitary, głębokiego basowego brzmienia i mocnej perkusji, oswojonymi delikatnym brzmieniem „przeszkadzajek” i skrzypiec. Supportować będzie ich Helroth, grający ethnicfolk metal. Wstęp na koncert po opłaceniu cegiełki na rzecz WOŚP w cenie 10zł.

WOŚP W PIASECZNIE

W sobotę, 14 stycznia o godz. 18.00 zapraszamy do sali Domu Kultury na spektakl „Mały Książe” teatru Expoart. Nie trzeba nikogo przekonywać, że ta niezwykła opowieść powinna być „lekturą obowiązkową” dla każdego. Jak mówi reżyserka Anna Kolanowska - Inscenizacja, którą Państwu proponujemy rozgrywa się współcześnie, na dworcu kolejowym. Mały Książę zagubiony na „pustyni” dworcowego peronu spotyka wciąż nowych podróżnych pędzących w pośpiechu za …? No właśnie. Za czym? Na to i inne pytanie próbują odpowiedzieć młodzi aktorzy. Antoine de Saint-Exupéry stawia bowiem pytanie ponadczasowe. Wstęp na spektakl po opłaceniu cegiełki na rzecz WOŚP w cenie 10zł.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

WOŚP W PIASECZNIE

W "finałową" niedzielę zapraszamy najmłodszych na godzinę 16:00 i 17:30 do Klubu Kultury w Józefosławiu, gdzie odbędą się spektakle "Świąteczny eksperyment" w wykonaniu aktorów teatru Małolart oraz teatru Świat Bajek „Calineczka”. Wstęp na spektakle po zakupie cegiełki na rzecz WOŚP w wysokości 10 zł.

WOŚP W PIASECZNIE

Gwiazdą XXV piaseczyńskiego finału będzie MARGART, znana z takich przebojów jak „Wasted" czy „Cool Me Down". Swoją karierę zaczynała w liceum, jako wokalistka w zespole oNieboLepiej, powstałym w styczniu 2009. W tym samym roku została laureatką jednego z odcinków Szansy na sukces, gdzie zaśpiewała „Znam Cię na pamięć” z repertuaru Moniki Brodki. Dzięki wygranej wystąpiła w koncercie finałowym programu w warszawskiej Sali Kongresowej. W maju 2012 Margaret wystąpiła w konkursie Trendy na festiwalu TOPtrendy 2012 z piosenką „ThankYouVery Much”, potem jej kariera nabrała rozpędu. Artystka została laureatką takich nagród jak MTV Europe Music Awards, Kids’ Choice Awards, Eska Music Awards czy SuperJedynki. Zdobyła również wiele nominacji, w tym m.in. do Wiktorów i Telekamer. W niedzielę 15 stycznia zagra dla nas o godzinie 19:00 na scenie przy ul. Sierakowskiego (parking UMiG).

WOŚP W PIASECZNIE

Na zakończenie finału o godz. 20:00 rozbłyśnie tradycyjne „Światełko do nieba”, czyli pokaz sztucznych ogni przygotowany przez Wydział Promocji Urzędu Gminy Piaseczno.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie