Informacje7 października 2018, 16:00,

Trzy Korony - wystawa poplenerowa

7 października 2018 r. o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej "Trzy Korony", uświetniony koncertem w wyk. chóru SEMPRE pod kier. Oliii Kaczyńskiej. Miejsce: Galeria PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Wystawę będzie można oglądać do 9 listopada 2018 roku.

TRZY KORONY - WYSTAWA POPLENEROWA

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

TRZY KORONY - WYSTAWA POPLENEROWA

Informacje10 października 2018, 13:37,

Odczarować Wstydliwy Problem - warsztaty na terenie gminy Piaseczno

Zapraszamy na warsztaty edukacyjno-profilaktyczne finansowane przez Gminę Piaseczno pn.: ODCZAROWAĆ WSTYDLIWY PROBLEM. Co trzecia Polka i co piąty Polak cierpi z powodu dolegliwości związanych z dnem miednicy. Najczęściej problem przejawia się w postaci wysiłkowego nietrzymania moczu – w czasie kaszlu, śmiechu czy kichnięcia. Za tym faktem podąża wstyd, zażenowanie, lęk przed społeczną reakcją. Osoby dotknięte tą przypadłością wstydzą się przyznać nawet przed lekarzem, że trudno im utrzymać kontrolę nad swoim pęcherzem. A jeśli już zwrócą się do lekarza, to obciążająca operacja wydaje się być jedynym rozwiązaniem problemu. Nie musi tak być. Trening mięśni dna miednicy i świadomość tego obszaru ciała pozwala na odzyskanie kontroli. Z jakimi objawami ze strony dna miednicy możemy się spotkać, jak – modyfikując swoje zachowanie, można im zapobiegać i w jaki sposób w domowym zaciszu je leczyć.

ODCZAROWAĆ WSTYDLIWY PROBLEM - WARSZTATY NA TERENIE GMINY PIASECZNO

Uczestnicy otrzymają również informację, gdzie szukać pomocy, jeśli objawy już się pojawiły. Na koniec warsztatu każdy otrzyma podsumowanie – wskazówki jak dbać o swoje dno miednicy na co dzień, jakich sytuacji unikać i jak zmodyfikować swoje nawyki toaletowe, żeby nasze ciało służyło nam długo, i zdrowo.

Będziemy:
– określać wszelkie objawy związane z nietrzymaniem moczu i poznawać jego przyczyny,
– poznawać metody fizjoterapii i sposoby samodzielnego terapeutycznego działania,
– poznawać strategie działania w przypadku wystąpienia objawów,
– rozpoznawać sytuacje obciążające dno miednicy,
– rozwiewać wątpliwości,
– obalać mity (np. że „w pewnym wieku tak musi być”).

Warsztaty przeprowadzi Agnieszka Sierpińska, certyfikowana fizjoterapeutka uroginekologiczna, terapeutka treningu dna miednicy metodą Bebo.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Harmonogram spotkań:

DataGodzMiejsce warsztatu
09.10.2018 r. 17.30 Klub Seniora Złotokłos, OSP w Złotokłosie przy ul. 3 Maja 30
17.10.2018 r. 17.30 Klub Seniora Wola Gołkowska, świetlica w Woli Gołkowskiej, przy ul. Jemioły 11
16.10.2018 r. 11.00 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Piasecznie ul. Kościuszki 49
07.11.2018 r. 18.30 Klub Seniora Żabieniec, Klub Sportowy Jedność Żabieniec, ul. Leśna 20
14.11.2018 r. 17.00 Klub Seniora Gołków, Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołkowie, ul. Główna 50
03.12.2018 r. 16.30 sala konferencyjna Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno ul. Kościuszki 5
Termin warsztatu do uzgodnienia w terminie późniejszym Miejski Klub Seniora w Piasecznie ul. Dworcowa 9

ODCZAROWAĆ WSTYDLIWY PROBLEM - WARSZTATY NA TERENIE GMINY PIASECZNO

Będziemy:
– poznawać strategie działania w przypadku wystąpienia objawów,
– rozpoznawać sytuacje obciążające dno miednicy,
– rozwiewać wątpliwości,
– obalać mity (np. że „w pewnym wieku tak musi być”).

Harmonogram spotkań:

DataGodzMiejsce warsztatu