Informacje17 września 2016, 11:30,

Trzeźwo zdrowo i sportowo w Parku Zdrojowym Konstancin-Jeziorna

17 września 2016 roku w Parku Zdrojowym odbędzie się festyn rodzinny promujący trzeźwy i zdrowy styl życia. Zacznie się o godz. 11.30. W programie wiele atrakcji, na scenie konstancińskiego amfiteatru wystąpią, m.in. iluzjonista Szymon Krzysztoszek (godz. 12.15), Anna i Krzysztof Lorenc (13.15), zespół Dekada (14.15), grupa Chester Ludlow (15.15) oraz XEXA (16.15). Natomiast o godz. 17.15 na scenie zaprezentują się lokalne zespoły Przepióreczka, Sonata i Etiuda. Wśród innych atrakcji, m.in. prezentacja działalności stowarzyszeń abstynenckich, pokaz ratownictwa, symulator bezpiecznej jazdy, alkogogle, turniej brydża, wystawa broni oraz miniatur konstancińskich willi, a także pokaz strażacki. Nie zabraknie również zabaw i konkursów dla najmłodszych. Organizatorami pikniku są Konstancińskie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich “CONSTANS 2010” oraz Gminny Punkt Konsultacyjny Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień.

TRZEŹWO ZDROWO I SPORTOWO W PARKU ZDROJOWYM KONSTANCIN-JEZIORNA

Informacje17 września 2016, 11:00,

Przeglad Scholi i Zespołów Religijnych Dawidy Bankowe

17-18 września 2016 roku odbędzie się Przeglad Scholi i Zespołów Religijnych LA-LA-LAUDATE DOMINUM 2016 w Dawidach Bankowych. Program obejmuje dwa dni wspólnego śpiewu, modlitwy i zabawy w Duchu integracji środowisk chrześcijańskich. Miejsce: Kościół pw. Sw. Mateusza Dawidy Bankowe ul. Miklaszewskiego 98. Wstęp wolny.

PRZEGLAD SCHOLI I ZESPOŁÓW RELIGIJNYCH DAWIDY BANKOWE

17 września - Sobota
11.00 • KONKURS
17.00 • Msza Święta na Uwielbienie
• ogłoszenie wyników konkursu
18.00 • ognisko z kiełbaskami
19.00 • projekcja filmu BÓG W KRAKOWIE
21.00 • 23.00 Adoracja

18 września - Niedziela
11.30 • Msza Święta
• rozdanie nagród
• koncert laureatów
• występ Gościa Specjalnego: KANA GALILEJSKA

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Wspólnota Dziecięcej Scholi Schola-la-la przy parafii Św. Mateusza w Dawidach działa od 2011 roku. Zrzesza dzieci i młodzież z parafii i okolic. Na co dzień śpiewamy na niedzielnych Mszach Św. W swoim dorobku mamy nagrane dwie płyty „cegiełki” na rzecz budowy naszego kościoła, kilka nagród i wyróżnień zdobytych na konkursach pieśni religijnych i sakralnych.

Jako wspólnota pragniemy poszerzać swoją działalność, wyjść poza granice lokalnej parafii i zaproponować dzieciom i młodzieży wspólne spędzanie czasu w modlitwie i zabawie na chwałę Panu z wartościami, które promują przyjaźń, uczą otwartości na innych i bezinteresownej pracy na rzecz wspólnoty społecznej.

Stąd zrodził się pomysł, aby zorganizować Konkurs Pieśni Chrześcijańskiej. Celem tego festiwalu jest spotkanie dzieci i młodzieży, ich rodziców i duszpasterzy połączone ze wspólną modlitwą i nauką. Pierwsza edycja zakończyła się ogromnym sukcesem i dalszym zainteresowanie połączonym z chęcią kontynuacji.

Program obejmuje dwa dni. W pierwszym przewidziany jest konkurs, wspólna adoracja i zabawa przy ognisku. W drugim występ laureatów, gościa i rozdanie nagród. Zapraszamy do wsparcia DRUGĄ edycję LALALAUDATE DOMINUM 2016 w Dawidach Bankowych.