Informacje27 maja 2015, 13:00,

Trwa głosowanie na filmy na Wakacyjne Kino Plenerowe

Trwa głosowanie na tytuły filmów, które zaprezentowane zostaną podczas piaseczyńskiego kina plenerowego. Biuro Promocji i Informacji wspólnie z Młodzieżową Radą Gminy przygotowuje kolejną wakacyjną akcję kina plenerowego. Profesjonalne pokazy pod chmurką będą się odbywać każdego piątkowego wieczoru, począwszy od 3 lipca, aż do 28 sierpnia. Zaplanowanych jest 9 projekcji. Jeśli prognozy pogody nie będą sprzyjające, część pokazów może zostać przeniesiona na wrzesień.

Trwa głosowanie na filmy na Wakacyjne Kino Plenerowe

W zeszłe wakacje kino cieszyło się dużą popularnością, na parkingu pomiędzy ul. Sierakowskiego a Zgoda kinomaniacy wspólnie, w miłej atmosferze, oglądali pokazy na dużym ekranie, mamy nadzieję, że tak samo będzie w tym roku. Ze względu na ograniczone możliwości pozyskania praw licencji filmów do otwartych, niekomercyjnych pokazów plenerowych przy współpracy z młodzieżą wyselekcjonowane zostało 18 tytułów spośród których wybrane zostanie 9 do zaprezentowania w Piasecznie. – Poprosiliśmy członków Młodzieżowej Rady o przygotowanie propozycji tytułów filmów, musieliśmy odrzucić nowości kinowe, gdyż niemożliwe jest pozyskanie na nie licencji do kina plenerowego, zrezygnowaliśmy też z filmów, które trwają 3 godziny, gdyż seanse kończyłyby się zbyt późno – mówi Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji. Lipcowe pokazy rozpoczynać będą się o godz. 21.30, zaś sierpniowe o godz. 20.30

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Propozycje filmowe na które głosować można poprzez facebooka umieszczone są na stronie Młodzieżowej Rad Gminy www.mrg.piaseczno.eu.

Lista filmów:
1. Gwiazd naszych wina
2. Liga niezwykłych dżentelmenów
3. Grand Budapest Hotel
4. Wielki Mike
5. Transcendencja
6. Dary Anioła Miasto Kości
7. Czarny Łabędź
8. Jak zostać królem
9. Iluzja
10. Wyścig z czasem
11. Niemożliwe
12. Jobs
13. Ida
14. Połączenie
15. Kupiliśmy zoo
16. Jestem Bogiem
17. Transporter
18. Intruz

Terminy konkretnych projekcji oraz zajawki filmów będą publikowane na stronie www.mrg.piaseczno.eu oraz na Facebooku Młodzieżowej Rady Gminy, a także na fan page gminy Piaseczno facebook.com/GminaPiaseczno i www.piaseczno.eu Partnerem Piaseczyńskiego Kina Plenerowego jest Cosinus – bezpłatne licea i szkoły policealne dla dorosłych.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=2843&start=255
Informacje26 maja 2015, 19:00,

Old Spice Girls w Piasecznie

26 maja 2015 roku o humor zadba babski kabaret Old Spice Girls w składzie Barbara Wrzesińska, Lidia Stanisławska i Ewa Szykulska. Dawkowanie porcji szczerego śmiechu rozpocznie się o godz. 19.00 w sali Domu Kultury. Bilety w cenie 35 zł dostępne będą tylko w przedsprzedaży od 4 maja w kasach Centrum Kultury w Piasecznie (pl. Piłsudskiego, ul. Kościuszki 49). Sukces tego oryginalnego występu kabaretowego leży przede wszystkim w kreacjach trzech wspaniałych artystek o dużym i zróżnicowanym dorobku scenicznym.

Old Spice Girls w Piasecznie

Kabaret obfituje w świetne dialogi autorstwa Marii Czubaszek, naczelnej satyryczki naszego kraju. Skecze uzupełnione zostały także o teksty Zbigniewa Korpolewskiego (autora tekstów m.in. dla Hanki Bielickiej i Kabaretu Dudek) oraz Krzysztofa Jaroszyńskiego (satyryka i scenarzysty piszącego m.in. dla Krystyny Sienkiewicz czy Jana Kobuszewskiego). Stuminutowy spektakl nawiązuje do tradycji klasycznego literackiego kabaretu, gdzie skecz i monolog przeplatany jest piosenką czasem gorzką, częściej dowcipną, i gdzie zawsze można liczyć na dobrą puentę.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11150