Informacje6 grudnia 2016, 20:25,

Trudne warunki na drogach - Policja apeluje o rozwagę

Opady śniegu, odwilże i nocne przymrozki nie są sprzymierzeńcami kierowców. W związku z trudnymi warunkami panującymi na drogach, policjanci z piaseczyńskiej drogówki apelują do kierowców o rozwagę i jazdę z prędkością dostosowaną do otoczenia i warunków atmosferycznych panujących w danej chwili na drogach.

TRUDNE WARUNKI NA DROGACH - POLICJA APELUJE O ROZWAGĘ

Panujące obecnie warunki drogowe nie sprzyjają bezpieczeństwu na drogach. Po mroźnych dobach przychodzi nagle odwilż i duże opady śniegu, a jak przewidują prognozy niewykluczone są opady deszczu. Jezdnia staje się mokra, zalega na niej błoto pośniegowe. Należy pamiętać, że w każdej chwili może pojawić się przymrozek, który sprawi że nagle zrobi się bardzo ślisko.

W takiej sytuacji należy zachowywać szczególną ostrożność i zachować odpowiednie odstępy od poprzedzających pojazdów, co jest ważne przy hamowaniu. Najważniejszym jednak wyznacznikiem bezpieczeństwa na śliskiej nawierzchni jest jazda z dostosowaną do warunków zewnętrznych – odpowiednią prędkością.

Dlatego policjanci apelują do kierowców, aby w czasie zmieniającej się aury zachowali maksimum ostrożności podczas manewrów na drodze. Wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do kolizji, a nawet wypadku drogowego.

Policyjne rady mają przypomnieć kierowcom, że nagła zmiana pogody, opady śniegu i przymrozki, mają jeszcze bardziej wzmóc ich czujność oraz koncentrację.

Informacje11 grudnia 2016, 17:00,

Dary rzeczowe dla najmłodszych mieszkańców ośrodka dla uchodźców w Lininie

W najbliższą niedzielę, 11 grudnia 2016 roku w godzinach 17.00 - 18.00, w restauracji Odjazd przy ul. Sienkiewicza 14 w Piasecznie, będą zbierane DARY RZECZOWE dla najmłodszych mieszkańców ośrodka dla uchodźców w Lininie k. Góry Kalwarii. Organizatorzy, tj. osoby związane z KOD Piaseczno, zbierają artykuły, które będą przekazane jako prezenty świąteczne (i nie tylko), np. słodycze, ubranka dla dzieci, zabawki, pieluchy, artykuły szkolne, itp. Zapraszamy wszystkich serdecznie do wzięcia udziału w tej akcji. Z góry dziękujemy w imieniu organizatorów i mieszkańców Ośrodka.

DARY RZECZOWE DLA NAJMŁODSZYCH MIESZKAŃCÓW OŚRODKA DLA UCHODŹCÓW W LININIE

Nowoczesna Powiat Piaseczyński i KOD Piaseczno