Informacje25 lipca 2014, 20:00,

Trio Fryderyka Babińskiego - Jazz na Rynku w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza mieszkańców na Jazz na Rynku, podczas którego wystąpi TRIO FRYDERYKA BABIŃSKIEGO w składzie: Fryderyk Babiński - fortepian, Stanisław Halat - perkusja, Jerzy Stelmaszczuk - bass. Koncert odbędzie się w najbliższy piątek 25 lipca 2014 roku o godz. 20.00 Miejsce: Plac Piłsudskiego / Rynek w Piasecznie. Zapraszamy!

Trio Fryderyka Babińskiego - Jazz na Rynku w Piasecznie

Fryderyk Babiński - reżyser dźwięku, pianista jazzowy, aranżer, kompozytor, członek Polskiej Akademii Filmowej. Ukończył w 1972 roku wydział reżyserii muzycznej. Na studiach prowadził kwartet jazzowy. Napisał muzykę do kilku filmów. Przez 25 lat pracował w Dyrekcji Nagrań Polskiego Radia realizując wszelkiego rodzaju nagrania, głównie jednak współpracując z Orkiestrą Polskiego Radia nie tylko jako realizator, ale też kompozytor i pianista. W 1987 występował z orkiestrą Polskiego Radia w Paryżu grając w operze Gershwina „Porgy i Bess”, a w następnym roku m.in. wykonał z tą samą orkiestrą w audycji „na żywo” Koncert F Gershwina. Pracował też na statkach RCCL jako dyrektor muzyczny. Obecnie prowadzi studio nagrań w Instytucie Dla Niewidomych w Laskach, jednocześnie zajmując się aranżowaniem i komponowaniem. Współpracuje z piaseczyńskim chórem gospel.

Trio Fryderyka Babińskiego - Jazz na Rynku w Piasecznie

 
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje25 lipca 2014, 21:45,

Amadeusz w Kinie Plenerowym w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Konstanciński Dom Kultury zaprasza mieszkańców do Kina Plenerowego w Konstancinie-Jeziornie. Najbliższy seans filmowy odbędzie się 25 lipca 2014 roku o godz. 21.45, podczas którego będzie można obejrzeć film pt. Amadeusz - amerykański film fabularny z 1984 roku w reż. Miloša Formana. Miejsce: Park Zdrojowy Amfiteatr w Konstancinie.

Amadeusz w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Autor sztuki, Shaffer i Forman nazywają swój film "fantazją zainspirowaną życiem i tajemniczą śmiercią Mozarta". Jest to dramat, który rozegrał się pomiędzy Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem, jednym z najsłynniejszych twórców muzyki, a Włochem Antonio Salierim, nadwornym kompozytorem cesarza Austrii, Józefa II. Długo oczekiwany przez Salieriego sukces - zaszczytna funkcja nadwornego muzyka - zostaje przyćmiony. Na dworze cesarskim pojawia się intruz: młody, utalentowany i już słynny kompozytor, u którego cesarz zamawia nową operę.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie