Informacje30 listopada 2013, 00:00,

Tradycja, rozwój, nowoczesność Kongres Lokalnej Przedsiębiorczości w Kawęczynie

Stowarzyszenie Perły Mazowsza - Lokalna Grupa Działania serdecznie zaprasza przedsiębiorców prowadzących działania biznesowe na terenie LGD Perły Mazowsza, przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu, organizacji pozarządowych oraz osoby zamierzające podjąć działalność gospodarczą na: IV KONGRES LOKALNEJ PRZEDSIęBIORCZOŚCI Tradycja, rozwój, nowoczesność - 2 grudnia 2013 r., godz. 10:00 - Gmina Tarczyn (Gościniec Wiecha www.gosciniec-wiecha.pl Kawęczyn, ul. Gościnna 22).

Tradycja, rozwój, nowoczesność Kongres Lokalnej Przedsiębiorczości w Kawęczynie
Tematy:Tarczyn

Informacje30 listopada 2013, 00:00,

Projekcja dokumentu Historia Kowalskich

Akcja Katolicka oraz Rada Duszpasterska w parafii św. Rocha w Jazgarzewie zapraszają na przejmujący dokument fabularyzowany Arkadiusza Gołębiewskiego i Macieja Pawlickiego pt.: HISTORIA KOWALSKICH. Organizatorzy Dyskusyjnego Klubu Filmowego zapraszają w poniedziałek 2 grudnia 2013 roku, po mszy świętej o godz. 18:00 do salki katechetycznej obok ogrodzenia kościoła (ul. Główna 2, Jazgarzew).

HISTORIA KOWALSKICH

HISTORIA KOWALSKICH - 6 grudnia 1942 roku w Starym Ciepielowie i Rekówce koło Radomia Niemcy wymordowali rodzinę Kowalskich i dwie inne rodziny wraz z ukrywanymi żydami. Po 71. latach proponujemy obejrzenie fabularyzowanej rekonstrukcji tych wydarzeń. Pochylmy nasze głowy przed prawdą i bohaterami tamtych dni. Zapraszamy w poniedziałek 2 grudnia 2013 roku po mszy świętej o godz. 18:00 do sali w nowej plebanii. Czas projekcji: 59 min. Reżyseria: Arkadiusz Gołębiewski i Maciej Pawlicki.

autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno