Informacje16 czerwca 2019, 14:00,

Tożsamość Piaseczna - Zapisały się w historii Piaseczna

16 czerwca 2019 roku o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie z cyklu: Tożsamość Piaseczna. Ludzie, Miejsca, Wydarzenia. Temat najbliższego spotkania to: „Zapisały się w historii Piaseczna” – prelekcja historyczki Doroty Zając o kobietach, które odegrały znaczącą rolę w historii Piaseczna. Miejsce: Piaseczno, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9. Udział bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

Tożsamość Piaseczna - Zapisały się w historii Piaseczna

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Spotkanie z historyczką Dorotą Zając, która opowiadać będzie o postaciach dziesięciu niezwykłych kobiet. Na przestrzeni wieków miały one wpływ na dzieje miasta i były z nim mocno związane. Podczas spotkania usłyszymy m.in. o księżnej Annie Mazowieckiej, hrabinie Cecylii Plater Zyberkównie, Ewie Krauze i Mirze Grelichowskiej.
Każde miasto ma swoją tożsamość. Składają się na nią środowisko i jego natura, społeczność, historia, kultura. Podczas cyklu spotkań „Tożsamość Piaseczna. Ludzie, miejsca, wydarzenia...” chcemy przybliżać wszystko to, co składa się na wyjątkowy charakter Piaseczna i jego okolicy. To spotkania o materialnym i niematerialnym dziedzictwie Piaseczna – o ludziach, miejscach, wydarzeniach, zabytkach, historii, tradycji...
Wydarzenie organizowane w ramach obchodów 590 urodzin Piaseczna.

Informacje13 czerwca 2019, 16:30,

Spektakl Deszczowa Piosenka w Górze Kalwarii

13 czerwca 2019 roku o godz. 18.30 odbędzie się spektakl pt. "Deszczowa Piosenka" w reżyserii Ilony Wietochy.  Wystąpią Justyna Czub, Weronika Wietocha, Nina Kliszko, Maja Kliszko, Marta Leonadziak, Martyna Choińska, Magdalena Sosnowska, Ula Morawińska. Miejsce: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, ul. Jana Białka 9. Serdecznie zapraszamy.

Spektakl Deszczowa Piosenka w Górze Kalwarii