Informacje16 czerwca 2019, 14:00,

Tożsamość Piaseczna - Zapisały się w historii Piaseczna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


16 czerwca 2019 roku o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie z cyklu: Tożsamość Piaseczna. Ludzie, Miejsca, Wydarzenia. Temat najbliższego spotkania to: „Zapisały się w historii Piaseczna” – prelekcja historyczki Doroty Zając o kobietach, które odegrały znaczącą rolę w historii Piaseczna. Miejsce: Piaseczno, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9. Udział bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

Tożsamość Piaseczna - Zapisały się w historii Piaseczna

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Spotkanie z historyczką Dorotą Zając, która opowiadać będzie o postaciach dziesięciu niezwykłych kobiet. Na przestrzeni wieków miały one wpływ na dzieje miasta i były z nim mocno związane. Podczas spotkania usłyszymy m.in. o księżnej Annie Mazowieckiej, hrabinie Cecylii Plater Zyberkównie, Ewie Krauze i Mirze Grelichowskiej.
Każde miasto ma swoją tożsamość. Składają się na nią środowisko i jego natura, społeczność, historia, kultura. Podczas cyklu spotkań „Tożsamość Piaseczna. Ludzie, miejsca, wydarzenia...” chcemy przybliżać wszystko to, co składa się na wyjątkowy charakter Piaseczna i jego okolicy. To spotkania o materialnym i niematerialnym dziedzictwie Piaseczna – o ludziach, miejscach, wydarzeniach, zabytkach, historii, tradycji...
Wydarzenie organizowane w ramach obchodów 590 urodzin Piaseczna.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje16 czerwca 2019, 10:00,

EKO Piknik w Józefosławiu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

16 czerwca 2019 roku o godz. 12.00 odbędzie się rodzinny Eko Piknik, podczas którego odbędą się rodzinne warsztaty, quizy, interaktywne zabawy ekologiczne. Moc atrakcji na scenie oraz na stoiskach ciekawych wystawców. Dużo pysznego jedzenia w strefie gastronomicznej. To wszystko i jeszcze więcej… Miejsce: ul. Ogrodowej 2, Józefosław.

EKO Piknik w Józefosławiu

Zapraszamy serdecznie
Stowarzyszenie Pomysł na Józefosław

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie