Informacje20 stycznia 2019, 11:00,

Tożsamość Piaseczna - Rodzina Bursche w Piasecznie

20 stycznia 2019 roku o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie z cyklu: Tożsamość Piaseczna. Ludzie, Miejsca, Wydarzenia. Podczas najbliższego spotkania, będzie zaprezentowana: Rodzina Bursche w Piasecznie. Spotkanie z prof. Aleksandrem Bursche oraz Agnieszką Cubałą. Historia znanej ewangelickiej rodziny Bursche i jej związków z Piasecznem oraz opowieść o łyżwiarce Annie Bursche – jednej z bohaterek książki Agnieszki Cubały „Igrzyska życia i śmierci. Sportowcy w Powstaniu Warszawskim”. Podczas spotkania możliwość zakupu książek autorstwa Agnieszki Cubały. Koordynator - Monika Gielecińska, e-mail: monika.gielecinska@kulturalni.pl, tel. 509 687 267. Wstęp wolny. Miejsce: Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9, sala 39. Serdecznie zapraszamy.

Tożsamość Piaseczna - Rodzina Bursche w Piasecznie

TOŻSAMOŚĆ PIASECZNA. LUDZIE, MIEJSCA, WYDARZENIA... - to cykl spotkań dotyczący dziedzictwa kulturowego Piaseczna. Każde miasto ma swoją tożsamość. Składają się na nią środowisko i jego natura, społeczność, historia, kultura. Podczas cyklu spotkań „Tożsamość Piaseczna” chcemy przybliżać wszystko to, co składa się na wyjątkowy charakter Piaseczna i jego okolicy. To spotkania o materialnym i niematerialnym dziedzictwie Piaseczna – o ludziach, miejscach, wydarzeniach, zabytkach, historii, tradycji...

Informacje16 stycznia 2019, 07:00,

Lodowe ferie w Bibliotece Powiatowej w Piasecznie

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe, dlatego zapraszamy na zajęcia, które przygotowała Biblioteka Powiatowa. Czeka na Was lodowe szaleństwo. Motywem przewodnim będą bajki: “Kraina Lodu” i “Epoka Lodowcowa”. Będzie wiele gier, zabaw oraz quizów. Zajęcia są bezpłatne. Mogą wziąć w nich udział dzieci w wieku 6-12 lat. Miejsce: siedziba biblioteki na ul. Chyliczkowskiej 12. Zapisy przyjmowane są pod numerami tel.: (22) 756-79-11, 504-990-624 lub pod adresem e-mail: wypozyczalnia@pbp-piaseczno.eu Serdecznie zapraszamy.

Lodowe ferie w Bibliotece Powiatowej w Piasecznie