Informacje23 listopada 2014, 16:30,

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza na spotkanie w ramach projektu Wirtualne Muzeum Konstancina. Spotkanie Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina na tle ważnych wydarzeń w historii Konstancina-Jeziorny odbędzie się 23 listopada 2014 roku o godz. 16:30. Wieczór poświęcony będzie historii ostatniego ćwierćwiecza Konstancina-Jeziorny, w której swój udział zaznaczyło Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina.

Towarzystwo, które powstało w 1988 roku, jest jedyną organizacją społeczną, która może poszczycić się tak długim i nieprzerwanie aktywnym okresem trwania na tym terenie. Wśród jego nieocenionych zasług wymienić należy przede wszystkim wpisanie do Rejestru Zabytków układu urbanistycznego i zespołu architektonicznego, jakim jest Konstancin, szeregu zabytkowych konstancińskich willi a także zabytkowego zespołu budowlanego Fabryki Papieru w Jeziornie. W czasie swojej długiej działalności Towarzystwo stało się ważnym partnerem w dialogu z władzami wojewódzkimi, powiatowymi i samorządowymi opiniując ich posunięcia, organizując konferencje, protestując przeciwko dewastacji zabytkowej tkanki miasta, nadmiernej urbanizacji oraz powstawaniu na jego terenie i w najbliższej okolicy zakładów przemysłowych, które mogłyby zagrozić jego funkcji uzdrowiskowej. Podczas spotkania, na tle wydarzeń z historii Konstancina-Jeziorny, przypomniane zostaną także inne ważne działania Towarzystwa i uczestniczący w nich ludzie.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Informacje19 listopada 2014, 20:11,

Zaczarowane Historie - Bajki z kliszy w Przystanku Kultura Piaseczno

Przystanek Kultura w Piasecznie zaprasza na bajki z kliszy pn. Zaczarowane Historie. Spotkanie odbędzie się 22 listopada 2014 roku o godz. 11.00 w Przystanku Kultura, przy Placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapraszamy na kolejną projekcję Bajek z Kliszy. Już 22 listopada oczarują nas zaczarowane historie, natomiast po bajkach tradycyjnie kolorowanki do malowania dla najmłodszych.

Zaczarowane Historie - Bajki z kliszy w Przystanku Kultura Piaseczno