Informacje20 stycznia 2019, 13:00,

Toruńskie Pierniki Teatr Młodego Widza - Bajkowa Niedziela w Piasecznie

20 stycznia 2019 roku o godz. 14.00 i 16.00 odbędzie się spotkanie w ramach Bajkowej Niedzieli w Piasecznie, podczas której wystąpi Teatr Młodego Widza ze swoim spektaklem "Toruńskie Pierniki". Scenariusz, reżyseria i wykonanie A. Gotz, współpraca animacyjna D. Ludkiewicz, muzyka J. Kućmierczyk, lalki A. Stelmachów, dekoracje B. Falkowska, realizacja dźwięku M. Tomsia. Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Impreza dla dzieci od 3 roku życia. Bilety w cenie 10 zł. Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Ilość miejsc ograniczona. Kontakt: katarzyna.resiak@kulturalni.pl, 519 388 690, 22 756 76 00 wew.18 Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuski 49. Serdecznie zapraszamy.

Toruńskie Pierniki Teatr Młodego Widza - Bajkowa Niedziela w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

“Toruńskie pierniki – najwspanialsze w świecie. Każdy o tym się przekonał – teraz i Wy wiecie!” Ciasteczka z Torunia zdobyły ogólnopolską, a nawet międzynarodową sławę, ale mało kto wie w jaki sposób rozpoczęto produkcję tych smakołyków w nadwiślańskim grodzie. Legenda opowiada o losie biednego cukiernika Bogumiła, który zakochuje się w Kasi, córce mistrza Bartłomieja. Niestety nie może się z nią ożenić, ponieważ ojciec jego wybranki chce wydać Kasię za mąż za starszego, ale za to bogatszego Pankracego… Załamany i smutny Bogumił rozpoczyna tułaczkę po świecie czyniąc dobre uczynki. Ratuje kiedyś tonącą pszczołę i od tej pory zaczyna pomagać mu całe leśne królestwo. Do Torunia przybywa wreszcie król i czekają na niego rozmaite niespodzianki… Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym. Wśród kolorowej scenografii pojawiają się liczne postaci (Bogumił, Bartłomiej, Pankracy, Kasia, Królowa Lasu, Król, Pszczółka etc.). Dodatkową atrakcją spektaklu jest wspaniała muzyka i melodyjne piosenki. Spektakl prezentowany był w Polsce, a także w Wielkiej Brytanii i Australii.

Informacje20 stycznia 2019, 15:00,

Mała Królewna - Bajkowa Niedziela w Mysiadle

20 stycznia 2019 roku ogodz. 16.00 w Mysiadle odbędzie się Bajkowa Niedziela, podczas której będzie można obejrzeć spektakl pt.:  Mała Królewna, w wykonaniu Teatru Kuffer. Miejsce: filia Gminnego Ośrodka Kultury Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Bilet: 10 zł - dziecko, opiekunowie bezpłatnie. Zniżki z Lesznowolską Kartą Dużej Rodziny. Serdecznie zapraszamy.

Mała Królewna - Bajkowa Niedziela w Mysiadle