Informacje13 listopada 2012, 00:00,

Tomasz RagaBoy Osiecki zagra w Zalesiu Dolnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Indian Taste Smaki Indii w Zalesiu Dolnym zaprasza mieszkańców na koncert, podczas którego wystąpi: Tomasz RagaBoy Osiecki. Koncert odbędzie się w najbliższy piątek 16 listopada 2012 roku o godz. 19.30. Lokal znajduje się przy Al. 3-go Maja 1 w Zalesiu Dolnym.

Tomasz RagaBoy Osiecki zagra w Zalesiu Dolnym

Tomasz "Ragaboy" Osiecki to muzyk grający na sitarze i dilrubie - klasycznych instrumentach indyjskich, a także basista, akustyczny gitarzysta oraz czasami mandolinista. Na scenie i w studiu współpracował z wieloma uznanymi artystami i zespołami, min.Masala, Pogodno, T.Love, Behemoth, Renata Przemyk, Halina Młynkova, Michał Rudaś, Mela Koteluk. Na stałe związany jest z zespołem RADIO SAMSARA oraz RARA AVIS. Solo można go usłyszeć podczas RAGABOY LIVE ACT - klimatyczny, chilloutowy materiał w stylu składanek BUDHHA BAR.


Grana na żywo muzyka (sitar i dilruba) przenika się z generowaną z komputera warstwą rytmiczną. Jest to idealna propozycja na wieczór lub miłe popołudnie. Słuchając takiej muzyki można jednocześnie odpocząć i spokojnie porozmawiać, ale nie pozostaje ona obojętna. Ciekawostką jest to, że grając na indyjskich instrumentach cytuje również polskie znane motywy filmowe. Sitar i dilruba - klasyczne instrumenty indyjskie oprócz pięknego magicznego brzmienia posiadają także bardzo bogate walory wizualne. Zapraszam na koncert!
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje13 listopada 2012, 00:00,

Koncert Schola Cantorum Gymevensis - nieszpory gregoriańskie w Górze Kalwarii


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria Dariusz Zieliński oraz Ks. Henryk Kulik Proboszcz Parafii pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszają na niecodzienny koncert w wykonaniu Schola Cantorum Gymevensis - chóru gregoriańskiego z Gniewa. Koncert odbędzie się 17 listopada 2012 roku o godzinie 19.00 w Kościele Parafialnym przy ul. Ks. Sajny 2 w Górze Kalwarii. Zapraszamy na koncert Schola Cantorum Gymevensis.

Koncert Schola Cantorum Gymevensis - nieszpory gregoriańskie w Górze Kalwarii

Chór gregoriański Schola Cantorum Gymevensis jest jednym z niewielu istniejących w kraju, nawiązujący do wczesnej kultury średniowiecza, śpiewu liturgii kościoła, amatorski zespół świeckich naśladowców chorału gregoriańskiego, wykonujący śpiew mający charakterystyczne brzmienie, sprawiające wrażenie przenosin w czasie, z siedzibą na Zamku Gniew (woj. pomorskie). Od ponad 20 lat chór wykonał około 500 koncertów w kraju i zagranicą, m.in we Francji, Niemczech i Portugalii oraz wydał kilka płyt ze śpiewem liturgicznym. Jedna z nich Gregorian Angels zdobyła status Z£OTEJ P£YTY. Więcej informacji na temat Schola Cantorum Gymevensis, można przeczytać na stronie: www.chorgreg.webd.pl


Chór gregoriański "Schola Cantorum Gymevensis" pieśń Crucem Tuam
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie