Informacje20 listopada 2016, 20:00,

The Rory Breaker w 8 Ball Club


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


20 listopada 2016 roku o godzinach 20:00 odbędzie się koncert zespołu The Rory Breaker. Miejsce: 8 Ball Club, Jana Pawła II 10, Piaseczno. Wstęp: 10 zł. Zapraszamy!

THE RORY BREAKER W 8 BALL CLUB

The Rory Breaker (stoner / garage rock) to mocne power trio tworzące potężną ścianę dźwięku. Sound zespołu bazuje na mocno osadzonych riffach i elektrycznym vintage'owym brudzie. W kompozycjach wyczuwalne są wpływy Led Zeppelin, Rival Sons, Dead Weather, Royal Blood, Black Rebel Motorcycle Club. Grupa aktualnie promuje niedawno wydaną "Of Bones and Orphans EP".

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje20 listopada 2016, 16:00,

Cudowna lampa Aladyna w Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

20 listopada 2016 roku o godz. 16.00 zapraszamy na przedstawienie Cudowna lampa Aladyna, w ramach Jesiennych Spotkań z teatrem dziecięcym w Tarczynie. Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17. Cena biletu - 6 zł. Zapraszamy!

CUDOWNA LAMPA ALADYNA W TARCZYNIE

Aladyn, to syn stolarza, którym po śmierci matki zajmuje się ojciec. Pewnego dnia odwiedza go nieznajomy z Afryki, który podaje się za brata zmarłej matki. Aladyn nie wiedział nic o jego istnieniu. Patrząc na wzruszenie i łzy nieznajomego wspominającego jego matkę Aladyn zaczyna wierzyć, że to jego wuj. Tak naprawdę ten nieznajomy to zły czarnoksiężnik. Czarnoksiężnik dowiedział się niedawno o istnieniu magicznej lampy oliwnej. Odkrył też, że na całym świecie tylko jedna osoba – Aladyn – która może ją zabrać z jaskini, w której jest ukryta. Planuje zamordować Aladyna, gdy tylko otrzyma lampę. Czarownik podstępem prowadzi Aladyna na skraj magicznej jaskini. Każe mu wejść do środka i przynieść lampę oliwną. Na drogę daje mu magiczny pierścień – jako amulet do ochrony. Okazuje się, ze wewnątrz jaskini znajdują się wielkie skarby. Znajdowała się tam też lampa. Kiedy Aladyn wraca z lampą, czarownik chce od razu ją dostać, nie zważając na to, że Aladyn nie może mu jej podać od razu, gdyż chce wziąć dla siebie i ojca trochę drogocennych klejnotów i złota. Wówczas wściekły czarownik zatrzaskuje Aladyna w jaskini. Czarownik sądząc, że Aladyn nie żyje, a lampa i pierścień są stracone, wściekły wyjeżdża z miasta i wraca do Afryki. Tymczasem Aladyn przeżył i siedzi przerażony w ciemności, zrozumiał, że rzekomy wujek zostawił go zasypanego w podziemiu na pewną śmierć. Wtedy niechcący potarł pierścień otrzymany od czarownika. Wówczas zjawia się przed nim dżinn, który mówi,. że jest sługą posiadacza pierścienia i czeka na jego rozkazy. Aladyn życzy sobie, by dżinn wyniósł go na powierzchnię. Kiedy wraca do domu, opowiada ojcu, co się stało. Parę dni później przypadkowo potarł lampę, którą przyniósł z jaskini. Wtedy pojawia się dżinn, podobny do tego, który wyszedł z pierścienia, i oświadczył, że jest sługą posiadacza lampy i czeka na jego rozkazy.

CUDOWNA LAMPA ALADYNA W TARCZYNIE

Przeczytaj też: Wakacyjna podróż z Kolejką Wąskotorową

Od tej pory ubogi Aladyn stał się człowiekiem zamożnym, gdyż wszystkie jego potrzeby spełniał dżinn z lampy. Wtedy zakochał się w pięknej córce sułtana. Podjął starania o jej rękę, ofiarowując sułtanowi bogate i kosztowne dary, które stworzył dla niego dżinn z lampy. Księżniczka Dżasmina była w tym czasie zaręczona z Karminem - synem króla Arabii. Sułtan chciał wykorzystać bogactwo Aladyna i obiecując ożenek z księżniczką oszukać zakochanego młodzieńca. Postawił przed Aladynem trzy wydawałoby się nie do spełnienia życzenia. Jednak Aladynowi dzięki pomocy dżinna udało się wykonać to zadanie. Wkrótce odbył się wielki ślub, a Aladyn został oficjalnie mężem księżniczki i następcą tronu. Księżniczka bardzo pokochała męża, który spełniał każdą jej zachciankę. Aladyna pokochali też ludzie, gdyż okazał się on bardzo wspaniałomyślny i hojny dla ubogich, którym rozdawał złoto i klejnoty na ulicy. A po przejściu sułtana na emeryturę Aladyn został nowym sułtanem i rządził długo i szczęśliwie. Postaci: Aladyn, Ojciec, Czarnoksiężnik, Duch, Sułtan, Księżniczka, Osiołek, Dżin. Piękna scenografia, dużo piosenek i muzyki, kolorowe kostiumy i maski, świetne aktorstwo... Występują: Piotr Dymicki, Bogdan Wąchała, Łukasz Rybak. Inscenizacja: Bogdan Wąchała Produkcja: Teatr "Małgo" w Częstochowie.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie