Informacje31 sierpnia 2012, 00:00,

Tężnia Marzeń Festiwal Sztuki Opowiadania 2012

1 i 2 września 2012 roku w Parku Zdrojowym odbędzie się VIII Festiwal Sztuki Opowiadania Tężnia Marzeń. Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem Z TWARDOWSKIM NA KSIężYC. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na bogactwo rodzimych bajek, baśni i opowieści. W trakcie nocy opowieści znaczna część programu poświęcona zostanie zatem polskiej tradycji mówionej. Opowieści snuć będą Michał Malinowski, Monika Chojnacka oraz Katarzyna Surma. Ponadto organizatorzy nawiążą do dzieła i postaci Janusza Korczaka.

Tężnia Marzeń Festiwal Sztuki Opowiadania 2012

Prezentowane będą bajki terapeutyczne z wydanej niedawno przez Muzeum MuBaBaO płyty Poławiacz Pereł. Nie zabraknie bajkowych mądrości z różnych części świata - od tradycji żydowskiej po baśnie z Tysiąca i Jednej Nocy. Opowieściom towarzyszyć będzie muzyka i śpiew laureatki wielu festiwali Katarzyny Brzozowskiej. W programie imprezy również: Podwórko Wyobraźni - magiczna przestrzeń zabaw twórczych, w której uczestnicy słuchają bajek, tworzą budowle z klocków oraz opowiadają wymyślone, autorskie historie wykorzystując własnoręcznie zrobione ilustracje lub lalki. Taka przestrzeń może być zorganizowana w dowolnych warunkach, we wnętrzach i w plenerze.

Program rodzinny "Podwórko Wyobraźni czyli bajkowe terytorium kreatywnej rozrywki dla rodzin":

1 września, godz. 14.00-16.00 Plac obok Tężni w Parku Zdrojowym Konstancin-Jeziorna
2 września godz. 15.00-17.00 Plac obok Tężni w Parku Zdrojowym Konstancin-Jeziorna (w przypadku deszczu w Namiocie Baju-Baju obok Tężni).

Organizacja: Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Współpraca: Konstanciński Dom Kultury, Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, Wsparcie dla Podwórka Wyobraźni, iShop, autoryzowany reseller Apple.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje31 sierpnia 2012, 00:00,

Koncert zespołu Manaus w 8 Ball Club Piaseczno

8 Ball Club w Piasecznie zaprasza mieszkańców, na wieczór z Kwiatem Rockowego Piaseczna - zespołem MANAUS. Koncert odbędzie się w sobotę 1 września 2012 roku, start o godzinie 21.00. Wstęp 5 zł. Usłyszycie kilka autorskich kawałków oraz największe hity polskiej rockowej sceny muzycznej, które zagra dla Was MANAUS składzie: zaśpiewa i na wieśle zagra, jedyny i niepowtarzalny, wiecznie młody ciałem i duchem – Arek Zewar. Drugim wiosłem smaczków gitarowych dodawać będzie człek napędzający wszystkie poźno-nocne gitarowe Jam’y w „8″- Krzyś Rukat. Na basie nowy nabytek Manausa, żywiołowy na scenie - Grześ Kowalski. Na perkusji multiinstrumentalista, świetny pałker – Marcin Adamski. Fanpage zespołu Manaus: www.facebook.com/pages/Manaus/

MANAUS

8 Ball Club, znajduje się przy ul. Jana Pawła II 10 w Piasecznie (w budynku pod bankiem Millennium, wejście z boku budynku). Strona internetowa klubu: www.8ballclub.pl W imieniu Kamila z klubu bilardowego, zapraszam Was na koncert Manaus w 8 Ball Club.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno