Informacje13 marca 2015, 19:00,

TERAZ I TU oraz Łap!Punka podczas koncertu KONTAKT #11 w Piasecznie

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza mieszkańców na koncert KONTAKT, podczas którego wystąpią zespoły: TERAZ I TU oraz Łap!Punka. Koncert odbędzie się 13 marca 2015 roku o godz. 19.00. Miejsce: Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Celem projektu KONTAKT jest promowanie lokalnej twórczości - na terenie powiatu jest wielu grających amatorów, którzy nie mają okazji na zaprezentowanie się szerszej publiczności.

TERAZ I TU oraz Łap!Punka podczas koncertu KONTAKT #11 w Piasecznie

TERAZ I TU - zespół powstał w wyniku długoletniej znajomości oraz wspólnych zainteresowań muzycznych czwórki ludzi związanych od lat z muzyczną sceną niezależną Konstancina i okolic ( W latach 80-90’ zespoły: Dzieci w Szoku, Fuck Duck, Czarna Mańka, Muchos Gracias, Hack&Frytke). Skład: Fred - perkusja, Pyrek - gitara, chórki, Gacy - bas i Wieloch- gitara, śpiew. W 2010 roku wspólne pragnienie tworzenia muzyki i wyrażania ekspresji za pomocą instrumentów, głównie dzięki inicjatywie Freda zaowocowało rozpoczęciem prób i okrzepnięciem składu zespołu który obrał nazwę Teraz i Tu - wynikającą głównie z faktu, że wspólne granie ma mieć charakter realizacji własnych zainteresowań oraz spontanicznych spotkań grupy starych znajomych. Ta formuła odpowiada każdemu z nas gdyż jest bardzo nie zobowiązująca i zgodna z rytmem oraz obowiązkami naszego obecnego życia. Spotykamy się by pograć właśnie „tu i teraz” czyli zawsze gdy mamy ochotę i możliwość. Naszą muzykę osadzamy w nurcie post punkowym. Jednakże nie stronimy od inspiracji reaggowych, metalowych, hard core-owych czy nowo falowych. Co gra w duszy to też na gryfie. W dorobku zespołu jest około 15 własnych kompozycji oraz jedna piosenka z zapożyczonym tekstem. Próby odbywają się systematycznie raz w tygodniu w Mystic Studio u „Dzikiego” w Warszawie.” Więcej informacji na temat zespołu TERAZ I TU znajdziecie na www.facebook.com/terazitu

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

TERAZ I TU oraz Łap!Punka podczas koncertu KONTAKT #11 w Piasecznie

Łap!Punka "Korzenie pochodzącego z Piaseczna i Warszawy zespołu ŁAP!PUNKA sięgają lat 80. ub. wieku, czyli okresu największej aktywności i rozkwitu krajowej sceny punk. W tamtym czasie zespołowi udało się zaistnieć lokalnie kilkakrotnie zmieniając nazwy i borykając się z jednej strony ze zmianami składu, a z drugiej z tragicznymi przeciwnościami losu, jaką niewątpliwie była śmierć pierwszego wokalisty grupy. W składzie z nowym frontmanem zespół przyjął nazwę SNAP! kontynuując swoją działalność. Dwie dekady później zespół przywrócił do życia jego wokalista i samozwańczy lider „Kisiel”, który zmobilizował pierwotny skład do pierwszych prób. Z czasem granie starego materiału przestało satysfakcjonować muzyków i pojawiły się pomysły na kolejne numery. W trakcie prac nad materiałem, "Kisiel" przyniósł pomysł na nazwę dla zespołu, gdyż poprzednią podebrał im niestety niemiecki duet dancefloorowy. Od tej chwili projekt nazywa się ŁAP!PUNKA."

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=9228&start=15
Informacje16 marca 2015, 08:00,

16 marca ruszają trzy nowe lokalne linie autobusowe w gminie Piaseczno

Gmina Piaseczno uruchamia od poniedziałku 16 marca trzy nowe linie autobusowe, które są odpowiedzią samorządu na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców. Dwie z tych linii skomunikują teren gminy ze szpitalem przy ul. Mickiewicza w Piasecznie. Pierwsza z nich - P1 - połączy komunikacyjnie miasto ze szpitalem. Autobusy kursować będą od ronda Mazowieckiego ulicami: Wojska Polskiego, Jana Pawła II, Chyliczkowską, Warszawską, Młynarską, Puławską, Kusocińskiego i Wojska Polskiego, drogą 721 do ul. Jarząbka, dalej Dworcową do dworca PKP, Sienkiewicza i Szpitalną do szpitala św. Anny. Powrót przewidziano ulicami Mickiewicza, Sienkiewicza, Dworcową, Jarząbka, drogą 721, Wojska Polskiego, Kusocińskiego, Puławską, Jana Pawła II, Wojska Polskiego do ronda Mazowieckiego.

Linia P3 ma natomiast ruszać spod Urzędu Miasta i jechać przez centrum miasta do szpitala, i dalej ulicami Sienkiewicza, Polskiego Państwa Podziemnego, Pod Bateriami i IV Pułku Ułanów docierać do Jazgarzewa, Wólki Pęcherskiej, Bogatek, Grochowej, Pęcherów i Łbisk. W drodze powrotnej bus również skręcać będzie do szpitala, i dalej ulicami Mickiewicza, Wojska Polskiego, Jana Pawła II, Chyliczkowską i Zgody dojeżdżać będzie do Urzędu Miasta.

Kolejna linia - P2 - ma ulepszyć komunikację na terenie Józefosławia i Julianowa. Ruszy ona spod cmentarza przy ul. Julianowskiej, a następnie ulicami Geodetów, Ogrodową, Działkową, Wilanowską, Geodetów i Julianowską dotrze do szkoły przy ul. Kameralnej. Tą sama trasą autobusy wrócą do cmentarza.

Przetarg na świadczenie usług przewozowych liniami typu „P” wygrała firma SEKAR - TRANS Sp. z o.o. z Falent. Przewoźnik ten będzie emitował własne bilety i w busach nie będą honorowane bilety ZTM. Opłaty za przejazd liniami P1 i P2 wyniosą za bilet jednorazowy pełnopłatny - 3 zł a ulgowy 1,50 zł. Bilet miesięczny pełnopłatny kosztować będzie 70 zł, a ulgowy połowę tej ceny. Pasażerowie linii P3 za przejazd zapłacą 5 zł (ulgowy 2,50 zł), a miesięczny kosztować ma 90 zł (normalny) i 45 zł (ulgowy).

Rozkłady jazdy wszystkich nowych linii opublikowane zostaną w czwartek 12 marca na stronie gminnej www.piaseczno.eu

Anonimowy, 16 lipca 2019
pytanie jak wyzej dziekujemy za odpowiedz
Irena, 16 lipca 2019
A będa jakieś ulgi dla emerytów i rencistów ?