Informacje21 stycznia 2014, 00:00,

TERAZ I TU oraz AUTOBAHN zagrają na koncercie KONTAKT w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Centrum Kultury Piaseczno zaprasza mieszkańców na koncert KONTAKT, podczas którego wystąpią zespoły: TERAZ I TU oraz AUTOBAHN. Koncert odbędzie się 24 stycznia 2014 roku o godz. 19.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny! KONTAKT to nowa inicjatywa Centrum Kultury w Piasecznie. Celem projektu jest promowanie lokalnej twórczości – na terenie powiatu jest wielu grających amatorów, którzy nie mają okazji na zaprezentowanie się szerszej publiczności. Zapraszam na czwarty Kontakt!

TERAZ I TU  ORAZ AUTOBAHN ZAGRAJĄ NA KONCERCIE KONTAKT W PIASECZNIE

TERAZ I TU zespół powstał w wyniku długoletniej znajomości oraz wspólnych zainteresowań muzycznych czwórki ludzi związanych od lat z muzyczną sceną niezależną Konstancina i okolic ( W latach 80-90’ zespoły: Dzieci w Szoku, Fuck Duck, Czarna Mańka, Muchos Gracias, Hack&Frytke). Skład: Fred - perkusja, Pyrek - gitara, chórki, Gacy - bas i Wieloch- gitara, śpiew. W 2010 roku wspólne pragnienie tworzenia muzyki i wyrażania ekspresji za pomocą instrumentów, głównie dzięki inicjatywie Freda zaowocowało rozpoczęciem prób i okrzepnięciem składu zespołu który obrał nazwę Teraz i Tu - wynikającą głównie z faktu, że wspólne granie ma mieć charakter realizacji własnych zainteresowań oraz spontanicznych spotkań grupy starych znajomych. Ta formuła odpowiada każdemu z nas gdyż jest bardzo nie zobowiązująca i zgodna z rytmem oraz obowiązkami naszego obecnego życia. Spotykamy się by pograć właśnie „tu i teraz” czyli zawsze gdy mamy ochotę i możliwość. Naszą muzykę osadzamy w nurcie post punkowym. Jednakże nie stronimy od inspiracji reaggowych, metalowych, hard core-owych czy nowo falowych. Co gra w duszy to też na gryfie. W dorobku zespołu jest około 15 własnych kompozycji oraz jedna piosenka z zapożyczonym tekstem. Próby odbywają się systematycznie raz w tygodniu w Mystic Studio u „Dzikiego” w Warszawie.” Więcej informacji na temat zespołu TERAZ I TU znajdziecie na www.facebook.com/terazitu


AUTOBAHN to grupa muzyków poruszających się w stylistyce indie/electro. Po ustabilizowaniu składu członkowie Autobahn, zaczęli ubierać w formę dotychczasowe porozrzucane w czasie pomysły, co zaowocowało przygotowaniem 9 autorskich piosenek. Jeżeli drogi widzu/słuchaczu interesują Cię takie zespoły jak Massive Attack, Depeche Mode, Sigur Ros, Interpol, Editors, The xx, Prodigy, nie zawiedziesz się tym koncertem. Skład zespołu Autobahn: Gospodynia Domowa - wokal, gitara, Karolina Kapka Bartkiewicz - gitara, klawisze, Lu Bosz - bas, Dave Zlombardu - perkusja i Chorwath - klawisze, gitara, wokal.

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis informacyjny gminy Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje22 stycznia 2014, 00:00,

Kronos Witold Gombrowicz - Dyskusyjny Klub Książki w Konstancinie-Jeziornie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Konstanciński Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców do udziały w Dyskusyjnym Klubie Książki, który odbędzie się 23 stycznia 2014 roku, o godzinie 18:00. Tematem spotkania będzie książka Witolda Gombrowicza pt.: Kronos. Spotkanie odbędzie się w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Sobieskiego 6 w Konstancinie-Jeziornie. Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

KRONOS WITOLD GOMBROWICZ - DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Legendy i plotki o tym tekście krążyły od wielu lat, ale dostęp do manuskryptu miało niewielu. Teraz Kronos, prywatny dziennik Witolda Gombrowicza, w końcu trafia do szerszej publiczności! Zapiski, sporządzane przez Gombrowicza w ciągu kilkudziesięciu lat, mają charakter bardzo prywatny, nierzadko intymny. Pisarz próbuje w nich zrekonstruować czas miniony i przyjrzeć się własnemu życiu jako chronologicznej serii zdarzeń. Powstało w ten sposób szczególne kalendarium, ukazujące całe życie artysty w jego złożoności. Czy Kronos jest ostatnim przesłaniem? Ostatnią prowokacją genialnego pisarza? A może dowodem na zwycięstwo z Formą? Lektura Kronosu z pewnością wpłynie na interpretację tak znanych utworów Witolda Gombrowicza jak Trans-Atlantyk, Pornografia, czy w końcu Dziennik, którego Kronos jest swoistym uzupełnieniem, a pod wieloma względami także całkowitym przeciwieństwem. To dzieło wstrząsające, które wywoła niejedną burzę i zażartą dyskusję.

autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego gminy Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie