Informacje17 stycznia 2011, 00:00,

Technikum Nr 1 w Piasecznie, 6 miejsce na Mazowszu, 20 miejsce w Polsce według rankingu edukacyjnego Perspektyw


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W rankingu edukacyjnym Perspektyw opublikowanym w Rzeczypospolitej z dnia 12 stycznia 2011 r. Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 z Piaseczna zajęło bardzo wysokie miejsca. Pod uwagę brane były wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych, przedmiotów dodatkowych, udział w olimpiadach. W zestawieniu najlepszych techników na terenie województwa mazowieckiego zajęliśmy 6 miejsce i jako jedyni z powiatu piaseczyńskiego znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce. W zestawieniu ogólnopolskim zajęliśmy 33 miejsce, wśród 200 techników, które zakwalifikowały się do rankingu. Biorąc pod uwagę tylko wyniki egzaminów maturalnych uplasowaliśmy się na 20 miejscu w Polsce.

Technikum Nr 1 w Piasecznie, 6 miejsce na Mazowszu, 20 miejsce w Polsce

Tak wysoka pozycja jest efektem wspólnych działań nauczycieli, uczniów i starostwa piaseczyńskiego. Techniczne kierunki kształcenia wymagają przyswojenia rozszerzonej wiedzy z matematyki i fizyki, dodatkowe zajęcia z tych przedmiotów dla uczniów klas pierwszych i drugich służą przygotowaniu w kierunku kształcenia technicznego, co procentuje również dobrymi wynikami egzaminu maturalnego. Wszystkie wymienione czynniki ze szczególnym uwzględnieniem zaangażowania nauczycieli zaprocentowały wiedzą i umiejętnościami uczniów oraz dużym przyrostem wiedzy.
autor/źródło: Zespół Szkół Nr 1 w Piasecznie - www.zs1piaseczno.pl
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje18 stycznia 2011, 00:00,

Koncert Vecordia i Unsaint w Centrum Kultury Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Centrum Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na koncert dwóch zespołów prezentujących ciężkie brzmienia: VECORDIA (folk metal) oraz UNSAINT (trash metal). Koncert odbędzie się w najbliższy piątek 21 stycznia 2011 roku o godz. 19.30. Miejsce: Centrum Kultury przy Kościuszki 49 w Piasecznie (dawniej Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury MGOK). Wejście 8 złotych. Zapraszamy na koncert zespołów Vecordia i Unsaint w Piasecznie.

Koncert Vecordia i Unsaint w Centrum Kultury Piaseczno

VECORDIA to powiew świeżości na scenie metalowej, czyli polski folk metal w niespotykanej formie. Połączenie wyjątkowego damskiego wokalu, smyczków i wirtuozerskich klawiszy z potężnym metalowym organizmem. Inspiracje od muzyki klasycznej przez motywy folkowe i muzykę dawną po cięższe brzmienia. Vecordia istnieje od 2008 roku i ma na koncie demo z końca tego roku i debiutancką płytę "Opowieści Przyszłego Zmierzchu" z początku 2010 roku. Zespół może się także poszczycić występami u boku takich sław jak Korpiklaani, Eluveitie, Jelonek, żywiołak, Kat, Hunter i wielu wielu innych. Skład zespołu VECORDIA: Magda Przychodzka - wokal, teksty, aranżacje, Maciej Marzec - instrumenty klawiszowe, aranżacje, Grzegorz "Grzesław" Krzyżanowski - gitara, grafika, Cezary "Zapor" Zaporowski - bas, Ernest Grabowski - skrzypce, Marta Lewandowska - wiolonczela, Krzysiek "Kisiel" Biaduń - perkusja. Więcej informacji o zespole Vecordia, możecie znaleźć na stronie internetowej: www.vecordia.pl oraz na www.myspace.com/vecordiafolkmetal


UNSAINT to stara szkoła grania w nowym wydaniu. Coś dla fanów Slayera, Lamb of God czy Hypocrisy - szybko, mocno, flaki i diabeł;). Zespół założony został w lutym 2008r i przez długi czas borykał się z problemami personalnymi, co opóźniło zaprezentowanie jego muzyki szerszej publiczności. Ostatecznie skład wykrystalizował się z członków takich warszawskich bandów jak Blade of Terror, Hostile czy At the Lake. Obecnie kapela skupia się na intensywnym koncertowaniu oraz rychłym wydaniu dema. Skład zespołu UNSAINT: Sore - wokal, Pakuł - gitara i boczny wokal, Dziko - gitara, Owca - bas, Androl - perkusja. Więcej informacji o zespole UnSaint: www.myspace.com/unsaint
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie