Informacje11 stycznia 2008, 00:00,

Teatrzyk Gagatki Beatki Ojcowie i Matki Zalesie Dolne

Teatrzyk Rodziców z Zalesia Dolnego Gagatki Beatki Ojcowie i Matki zaprasza serdecznie na bajkę o Smoku NieWawelskim. Dwa przedstawienia odbędą się w najbliższą niedzielę, 13 stycznia 2008 roku, o godzinie 17:00 oraz 18:30. Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Zalesiu Dolnym, Al. Kasztanów 12. Zapraszamy na przedstawienie Smok NieWawelski, w wykonaniu Gagatki Beatki Ojcowie i Matki.

TEATRZYK GAGATKI BEATKI OJCOWIE I MATKI ZALESIE DOLNE

Teatr Rodziców Gagatki Beatki - Ojcowie i Matki z Zalesia Dolnego, działa od 2002 roku (www.gagatkibeatki.pl). Pomysł powstania amatorskiego teatru zrodził się w przedszkolu nr 3 przy ulicy Jaworowej w Zalesiu Dolnym. Niesamowite w teatrze Gagatki Beatki - Ojcowie i Matki jest to, że wszystko robią sami - aktorzy są także autorami: kostiumów, scenografii, oprawy muzycznej. Robią to z ogromną pasją i chęcią a celem nadrzędnym jest sprawienie dzieciom radości. Do tej pory wystawili bajki: Królewnę Śnieżkę, Kopciuszka, Jasełka, Jasia i Małgosię, Czerwonego Kapturka, Kota w Butach, Księżniczkę na ziarnku grochu, Czarne złoto, Zabawę w podróż. Teraz przyszła pora na bajkę o Smoku NieWawelskim, na którą serdecznie Was zapraszają.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje12 stycznia 2008, 00:00,

Galeria Derya - niezwykła galeria w Zalesiu Górnym

Galeria Derya mieści się w domu przy ul. Wiekowej Sosny 44 w Zalesiu Górnym. W galerii wystawione są na sprzedaż gustowne przedmioty, które były modne 100 lat temu i nadal takimi pozostają. Galerii Derya jest domem przedmiotów z duszą, w którym każdy może znaleźć dla siebie przedmioty do wyposażenia swoich wnętrz. W galerii udało się stworzyć galerię rzeczy nieprzemijających. Jeżeli jeszcze tam nie byłeś, to na pewno powinieneś zajrzeć do Galerii przy ul. Wiekowej Sosny 44. Zapraszamy!

Lesław Skuza właściciel Galeria Derya, chce dodatkowo przekształcić to w miejsce spotkań lokalnych artystów i kuźnię nowych talentów. Obecnie szuka kontaktu z wszelkimi lokalnymi artystami. Zależy mu m.in. na nawiązaniu współpracy z ludowymi rzeźbiarzami. W Galerii Derya już można obejrzeć ceramikę użytkową Grażyny Złotowskiej z Zalesia, będą też obrazy Barbary Gerlynk z Gołkowa. W planach mają również uruchomienie warsztatów ceramicznych i artystycznych. Może dzięki temu uda się im wyłapać kilka talentów wśród młodych ludzi. Lesław Skuza chce, by to miejsce żyło i chce odkrywać lokalne talenty. Przekażcie informację o Galerii Derya w Zalesiu Górnym do wszystkich zainteresowanych osób.

¬ródło informacji o niezwykłej galerii w Zalesiu Górnym: gazeta podwarszawska Nad Wisłą, numer 1/243 z 10 stycznia 2008 roku. Na potrzeby tej informacji, treść została zmodyfikowana, przez redaktorów prywatnego serwisu powiatu piaseczyńskiego. Po więcej informacji o Galerii Derya, odsyłam do gazety Nad Wisłą (strona 12), oraz bezpośrednio do Pana Lesława Skuza - właściciela Galerii w Zalesiu Górnym.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno