Informacje2 października 2016, 10:30,

TEATRANEK - cykl przedstawień dla najmłodszych w Piasecznie

2 października 2016 roku w godz. 10:30-11:30 odbędzie się TEATRANEK, czyli nowy cykl przedstawień dla najmłodszych. Miejsce: Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp 12 zł. Bilety do nabycia w kasie Domu Kultury w Piasecznie. Zapraszamy!

TEATRANEK - CYKL PRZEDSTAWIEŃ DLA NAJMŁODSZYCH W PIASECZNIE

Teatr KUFER pokaże adaptację znanej wszystkim bajki Andersena mówiącej o tym, że czasem to, co małe i niepozorne okazuje się najbardziej wartościowe. A kolorowe błyskotki dają tylko chwilową radość. Opowieść o miłości i przyjaźni. Piękne lalki i chińskie dekoracje. A morał całkiem współczesny. Przedstawienie interaktywne. Spektakl dla dzieci w wieku 3-7 lat. Impreza w ramach Piaseczyńskiego Festiwalu Latawców.

TEATRANEK - CYKL PRZEDSTAWIEŃ DLA NAJMŁODSZYCH W PIASECZNIE

Informacje9 października 2016, 12:00,

Otwarty Bieg Papieski w Habdzinie

9 października 2016 roku odbędzie się jubileuszowy 10 Otwarty Bieg Papieski w Habdzinie, dedykowany pamięci Jana Pawła II. Uczestnicy rywalizować będą ze sobą na dystansie 4 kilometrów. Poza sportowymi emocjami, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Zapraszamy!

OTWARTY BIEG PAPIESKI W HABDZINIE 2016

W hołdzie Janowi Pawłowi II

Bieg Papieski w Habdzinie to już tradycja. Inicjatywa co roku gromadzi setki entuzjastów, którzy podejmują symboliczny trud. Uroczystość upamiętniającą postać papieża Polaka, rozpocznie o godz. 13.00 msza święta polowa. Po niej, o godz. 14.30, wystartuje X Otwarty Bieg Papieski (zapisy będą prowadzone od godz. 12.00). Zawodnicy mają do pokonania dystans 4 km. Uwaga! Liczba uczestników jest ograniczona – max. 350 osób. Dla najlepszych czekają nagrody!

Okrągły jubileusz

To już 10. edycja Otwartego Biegu Papieskiego w Habdzinie. Z tej okazji, mieszkańcy gminy oraz zaproszeni goście zasadzą wspólnie „Dąb Pamięci” i złożą hołd Janowi Pawłowi II.W ten dzień miejscowość Habdzin pięknieje. A to za sprawą corocznego konkursu na najpiękniej udekorowane domostwo. Mieszkańcy już na kilka dni przed wydarzeniem, porządkują swoje posesje, dekorują domy,ulice, przygotowują ołtarz.Lokalną inicjatywę docenia również wiele znanych osobistości. W ciągu tych 10-ciu lat, w obchodach wzięli udział znani sportowcy m.in: Roman Kosecki, Dariusz Górski, Kamil Grosicki, Lesław Ćmikiewicz, Jan Kraska, Tomasz Sokołowski, Jacek Kucharczyk, Łukasz Maszczyk. Swoimi występami imprezę uświetnili tacy artyści jak Andrzej Rosiewicz, Grzegorz Halama i Aleksandra Kostka. W wydarzeniu co roku uczestniczy również król polskich kibiców Andrzej „Bobo” Bobowski.

Wiele atrakcji

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie, sołectwo Habdzin, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, parafia św. Józefa oraz DEM'aPromotion Polska przygotowali wiele dodatkowych atrakcji. Czekają m.in. występy artystyczne "Melodie cygańskie" oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Coroczną imprezę zakończy Apel Papieski, po którym zebrani wspólnie odśpiewają "Barka", ulubioną pieśń św. Jana Pawła II.

Zapraszamy serdecznie w niedzielę, 9 października o godz. 12.00 do Habdzina.