Informacje14 czerwca 2010, 00:00,

Teatr TM Drugi pokój i Kibice - Teatralny Wtorek Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Teatralny Wtorek, podczas którego wystąpi Teatr TM ze swoimi spektaktalami Drugi pokój - Zbigniewa Herberta, oraz Kibice - Elin Rachnew. Wydarzenie odbędzie się we wtorek 15 czerwca 2010 roku, o godzinie 20.00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Teatralny Wtorek Ośrodka Kultury to cykl spotkań, organizowanych przez Ośrodek Kultury, podczas których odbywają się spotkania z teatrem. Nie trzeba już daleko jeździć, żeby pójść do teatru i obejrzeć dobre przedstawienie, wystarczy przyjść do Ośrodka Kultury w Piasecznie. Bilety w cenie 15 zł.

Teatr TM - Drugi pokój i Kibice

Teatr TM - "Drugi pokój" - Zbigniewa Herberta, "Kibice" - Elin Rachnew reż. Tomasz Mędrzak, wyst. Agnieszka Sitek, Waldemar Barwiński/Tomasz Mędrzak, Cezary Morawski. Na spektakl składają się dwie jednoaktówki: słuchowisko radiowe Zbigniewa Herberta sprzed pięćdziesięciu lat i współczesna komedia bułgarskiego poety i dramaturga, Elina Rachnewa. To zaskakujące, jak aktualny jest tekst, który w zamyśle opowiada o sytuacji młodych ludzi z epoki PRL-u. Ma się wrażenie, prócz kilku szczegółów, takich na przykład jak talon na samochód, że historia dziewczyny i chłopaka została podpatrzona przez wnikliwego obserwatora tu i teraz. Piękny, poetycki język podkreśla brutalną rzeczywistość i bezwzględność bohaterów wyczekujących na śmierć starszej pani w drugim pokoju.

Teatr TM - Drugi pokój i Kibice

Elin Rachnew to miłośnik piłki nożnej, który dla swojej drużyny futbolowej jest gotów zrobić wszystko. Podobnie bohaterowie „Kibiców” - nie dostrzegają świata poza boiskiem. Oczekiwanie na rozstrzygający mecz, sam MECZ oraz głębokie rozczarowanie po meczu stwarza wiele sytuacji nieodparcie komicznych. Anegtoty o spadających z krzeseł widzach teatralnych, którzy nie mogą opanować spontanicznych wybuchów śmiechu, w tym przypadku są jak najbardziej prawdziwe. Zdjęcia z TeatrTM.pl Więcej informacji o teatrze TM i zdjęć ze spektaklu, do obejrzenia na stronie: www.teatrtm.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje15 czerwca 2010, 00:00,

Teatr w Skarpetkach Perypetie Z Psem w MGOK Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza na spektakl pod tytułem: PERYPETIE Z PSEM, w wykonaniu Teatru w Skarpetkach. Scenariusz i reżyseria Ewa Kłujszo. Spektakl odbędzie się w czwartek 17 czerwca 2010 roku, o godzinie 19.00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapraszamy do Ośrodka Kultury w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie