Informacje28 października 2011, 00:00,

Teatr Psikus O Rybaku i Rybce Bajkowa Niedziela Piaseczno

Centrum Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował spektakl dla dzieci pod tytułem: O RYBAKU I RYBCE, w wykonaniu Teatru PSIKUS. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 30 października 2011 roku, o godzinie 16.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety w cenie 10 złotych (dzieci), 5 złotych (dorośli). Zapraszamy na Bajkową Niedzielę!

Teatr Psikus O Rybaku i Rybce

Teatr PSIKUS przedstawienie pt. O rybaku i rybce: jest to bajka należąca do światowej klasyki opowiedziana na nowo, lecz z zachowaniem poetyki Aleksandra Puszkina, którą wspaniale oddał w swym tłumaczeniu Julian Tuwim. Przedstawienie prezentują aktorzy w kostiumach wzorowanych na strojach rosyjskich chłopów z okresu caratu. Wykonawcy animują plastyczne, wyraziste lalki rybaka i jego żony. On niezmiennie w zgrzebnych portkach i koszuli, ona natomiast, w miarę rosnących wymagań, coraz bardziej strojna. Całości towarzyszy oryginalna, ludowa, nastrojowa muzyka rosyjska odtwarzana z taśmy, efekty akustyczne w postaci szumu morza, pokrzykiwania mew, czy burzy, a także grane przez wykonawcę na guzikowej harmoszce czastuszki i przyśpiewki. Całość kończy melorecytacja morału: "...I z dzisiejszej bajki morał jak odbita piłka wraca. Nie przesadzaj, nie bądź chciwy, bowiem chciwość nie popłaca Nie przesadzaj, nie bądź chciwy, bowiem chciwość nie popłaca".
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje25 października 2011, 00:00,

MANAUS zaprasza na jubileuszowy koncert w Piasecznie

Centrum Kultury w Piasecznie oraz Manaus, serdecznie zapraszają na jubileuszowy koncert zespołu MANAUS w składzie: Arek Zewar, Paweł Górski, Brunon Niewiński, Marcin Adamski, Krzysiek Rukat, Tomek Lenart. Wstęp 15 zł Koncert odbędzie się 28 października 2011 roku o godz. 20.00 w sali Ośrodka Kultury, przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Zapraszamy na koncert zespołu Manaus.

MANAUS
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno