Informacje13 grudnia 2013, 00:00,

Teatr Podmiejski przedstawi DZIECI¡TKO wg Jezusa z Nazarethu Romana Brandstaettera

15 grudnia 2013 roku zapraszamy na spektakl Teatru Podmiejskiego pt.: DZIECI¡TKO, który będzie można obejrzeć w Domu Parafialnym przy Placu Piłsudskiego 10 w Piasecznie. Spektakl według powieści Romana Brandstaettera JEZUS Z NAZARETHU rozpocznie się o godz. 17.00. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasach Centrum Kultury. Współorganizatorzy: Parafia św. Anny w Piasecznie oraz Centrum Kultury w Piasecznie.

TEATR PODMIEJSKI PRZEDSTAWI DZIECI¡TKO WG JEZUSA Z NAZARETHU ROMANA BRANDSTAETTERA

"Dzieciątko" to opowiedziana ascetycznymi środkami wyrazu dramatyczna historia narodzin Jeszuy zwanego Jezusem z Nazarethu. Epicka i monumentalna w formie, magiczna w wymowie, wyraziście wsparta o tło swoich czasów, nie pozostawia obojętnym nikogo, czy to człowieka wierzącego czy agnostyka. Adaptacja K. Materny mająca za fundament wielkie dzieło R. Brandstaettera przejmująco oddaje ducha tamtych zdarzeń i wagę chwil, które zmieniły nasz świat na zawsze. Piękna muzyka, towarzysząca spektaklowi i doskonała obsada dopełniająca dzieła. Emocjonalne reakcje publiczności potwierdzają niezwykłą moc widowiska.

SPEKTAKL DZIECI¡TKO W JANCZEWICACH

teksty pieśni I, IV, V i VI - Konrad Materna
tekst II - Nuchim Bomse w przekł. Czesława Miłosza
tekst III - Tadeusz Borowski
W spektaklu wykorzystano fragmenty utworów muzycznych autorstwa Eithne Brennan, Alego Mrateh Fadha i Surena Asaduryana.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje13 grudnia 2013, 00:00,

Jarmark Bożonarodzeniowy w Konstancinie

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Konstanciński Dom Kultury zapraszają na Jarmark Bożonarodzeniowy w Konstancinie-Jeziornie, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 15 grudnia 2013 roku. Kiermasz ozdób i potraw świątecznych, zabawy i konkursy z nagrodami, św. Mikołaj, spotkanie wigilijne z mieszkańcami oraz koncert Rafała Brzozowskiego - to tylko niektóre atrakcje tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

JARMARK BOżONARODZENIOWY W KONSTANCINIE

Świąteczne przyozdobione stragany tradycyjnie staną przy Banku Spółdzielczym i poczcie. Znajdziemy na nich m.in. ozdoby choinkowe, rękodzieło artystyczne, regionalne specjały, zdrową żywność, a także wiele innych ciekawych propozycji na prezenty. Stoiska czynne będą od godz. 8.00 do 18.00 Przed południem rozpocznie się blok rozrywkowy dla dużych i małych, który poprowadzi Aleksandra Kostka, prezenterka telewizyjnej "dwójki". W programie m.in. zabawy i konkursy dla dzieci, rodzinne karaoke, drużynowe składanie choinki na czas, warsztaty robienia ozdób świątecznych, a także spotkanie ze św. Mikołajem, królową śniegu i śnieżynkami. Nie zabraknie też występów artystycznych. Na scenie zobaczymy: Przepióreczkę, Sonatę, £urzycanki, Jarzębinę Czerwoną z Kawęczynka, chór Koła Seniora z Grapy, grupę musicalową Miszy Hairulina - Tugeder. Ze świątecznym repertuarem wystąpi też „MiniRondo Konstancin”.

O godz. 14.00 władze gminy zapraszają na Miejską Wigilię, podczas której przełamią się opłatkiem z mieszkańcami i zaproszą do wigilijnego stołu, na którym nie zabraknie tradycyjnych potraw: barszczu, pierogów, bigosu i wypieków. Jarmark Bożonarodzeniowy uświetni koncert Rafała Brzozowskiego, podczas którego usłyszymy jego największe przeboje: „Tak blisko”, „Za mały świat” i „Nie mam nic”.

Rafał Brzozowski w wieku 10 lat zaczął grać na pianinie i gitarze. Podczas studiów na Akademii Wychowania Fizycznego zdobył wykształcenie nauczyciela WF–u. Zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w zapasach. Brał udział w meczach Reprezentacji Artystów Polskich. Jego ulubionym gatunkiem muzycznym jest rock. Lubi takich artystów jak Frank Sinatra, czy Elvis Presley. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się od udziału w telewizyjnym programie Szansa na sukces w 2002 roku, w którym zdobył wyróżnienie. Wcześniej występował wraz z Marcinem Kiljanem w zespole K.Martin Od 2003 roku jest członkiem reaktywowanej grupy muzycznej Emigranci. Był też członkiem zespołu Mono. Jesienią 2011 roku wziął udział w programie The Voice of Poland, w którym był w grupie Andrzeja Piasecznego. Odpadł tuż przed finałem. W 2011 wydał dwa single: Nie mam nic oraz Na dobre masz zawsze mnie, który puszczany jest na zakończenie serialu Na dobre i na złe. W 2012 roku wydał kolejny singel, Tak blisko. Dnia 20 lipca 2012 roku podczas gali Eska Music Awards 2012 otrzymał nagrodę za piosenkę Tak blisko w kategorii Przebój lata, który wybrali widzowie za pośrednictwem SMS. Jego singel zajął drugą pozycję na liście przebojów Polish Airplay Chart. 4 sierpnia wokalista zdobył Srebrny Samowar na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej za utwór Pozovi mienia ticho po imieni. Jego debiutancki album Tak blisko ukazał się 7 sierpnia 2012 roku. 7 lipca 2013 wokalista wystąpił na koncercie Lato ZET i Dwójki, zdobywając podczas jego trwania nagrodę za najlepszy występ. Więcej informacji: www.rafalbrzozowski.com.pl

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna