Informacje22 listopada 2007, 00:00,

Teatr Narwal Złota Rybka w Ośrodku Kultury Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza na Bajkową Niedzielę dla maluchów, która odbędzie się 25 listopada 2007 roku, o godzinie 16:00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Do Piaseczna przyjedzie Teatr Narwal, który przedstawi dzieciom spektakl Złota Rybka. Wstęp 8 złotych. Informację o Bajkowej Niedzieli dla dzieci, otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury Piaseczno, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).

Teatr Narwal Złota Rybka w Ośrodku Kultury Piaseczno

Złota Rybka: Przed stu wiekami, gdzieś nad wielkim morzem... W małej chatce na skraju lasu, żył Jakub wraz ze swą żoną Laurą. Byli biedni, ale bardzo szczęśliwi. Jakub łowił ryby, a czasem przynosił Laurze małe bursztyny znalezione nad brzegiem morza. żona w podzięce przędła nici i dziergała ciepłe swetry oraz skarpety, które ogrzewały zmarznięte stopy Jakuba podczas morskich wypraw. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie...

Tak rozpoczyna się jedna z najbardziej znanych baśni, na której wychowało się wiele pokoleń. Baśń Złota Rybka, uczy pokory i szacunku do otaczającego nas świata. Razem z rybakiem przemierzamy błękitne morze, próbujemy dokonać właściwych wyborów. Przedstawienie ma charakter interaktywny, mali widzowie biorą w nim czynny udział. Spektakl Złota Rybka jest połączeniem gry żywoplanowej i animacji lalkarskiej. Przedstawienie wypełniają piosenki nawiązujące do tematu oraz studyjna muzyka.

Teatr Narwal to grupa młodych, twórczych, otwartych na świat ludzi. Istnieją od 2001 roku i działają na terenie całej Polski. Zespół artystyczny Teatru Narwal tworzą: poloniści, animatorzy kultury, psycholodzy, plastycy i pedagodzy - każdy patrzy z innej perspektywy na otaczający świat a łączy ich wszystkich zamiłowanie do teatru i żywy kontakt z ludźmi, z publicznością. Teatr Narwal ma wieloletnie doświadczenie w wystawianiu spektakli dla dzieci i dorosłych, organizacji imprez i festynów dla szkół, firm i domów kultury. Kierują się zawsze oryginalnością i indywidualnym podejściem w tworzeniu ofert i scenariuszy dla naszych klientów i odbiorców. Więcej informacji o Teatrze Narwal możecie przeczytać na stronie internetowej: www.teatrnarwal.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje23 listopada 2007, 00:00,

Mariachi Los Amigos Wieczór Meksykański w Konstancienie

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na sobotni Wieczór Meksykański, podczas którego zagra zespół Mariachi Los Amigos. Koncert odbędzie się 24 listopada 2007 roku, o godzinie 18:00, w Filii Konstancińskiego Domu Kultury, przy ulicy Sobieskiego 6. W programie Wieczoru Meksykańskiego: koncert zespołu Mariachi Los Amigos, folklor meksykański, latynoamerykańskie rytmy, pokaz slajdów. Wstęp wolny.

Mariachi Los Amigos Wieczór Meksykański w Konstancienie
kliknij, aby powiększyć plakat

El Mariachi Los Amigos powstali, aby propagować i podtrzymywać tradycje muzyki meksykańskiej, choć nie tylko, ponieważ w ich szerokim repertuarze znajdują się rytmy z wielu różnych szerokości latynoamerykańskich, jak np. Merengue (rodem z Dominikany), cumbia (z Kolumbii), son, bolero, mambo (z Kuby) w mocno stylizowanej interpretacji los amigos, jak również typowe rytmy z Meksyku: son z regionu jalisco, son jarocho, huapango, corrido ranchero, corrido revolucionario, pieśń ranchera, oraz silnie zakorzenione w Meksyku: bolero, paso doble, la danza, polka. Dopełnieniem występów grupy Mariachi Los Amigos, są piękne, bogato zdobione stroje ludowe.

Grupa Mariachi Los Amigos uczestniczyła przy realizacji albumu K.a.s.a. i Los Amigos, który zaowocował m.in. przebojami takimi jak: Macho, Telenovelas, Reklama 2000 itd. Podstawowy skład zespołu MARIACHI LOS AMIGOS tworzą: Carlos Martinez Anaya (skrzypce, śpiew), Jesus Estrada Guzman (guitarron, vihuela, gitara, wiolonczela, harmonijka, śpiew), Gabriel Hernandez Rizo (vihuela, gitara, flet poprzeczny, śpiew). Mariachi Los Amigos oferuje Państwu egzotyczną, niezapomnianą noc pełną folkloru i atmosfery prosto z Meksyku, gwarantując świetną zabawę w stylu latynoskim. Serdecznie zapraszam na Wieczór Meksykański do Konstancina.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna