Informacje10 maja 2008, 00:00,

Teatr Narwal - KOPCIUSZEK - Bajkowa Niedziela Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował spektakl dla dzieci pod tytułem: KOPCIUSZEK, według Jana Brzechwy w wykonaniu artystów Teatru Narwal z Białegostoku. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 11 maja 2008 roku, o godzinie 16:00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp na spektakl 10 złotych. Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z piaseczyńskiego Ośrodka Kultury (współpracują z nami).

Spektakl Kopciuszek w Piasecznie. Czy pamiętacie Kopciuszka? To stara i dobrze znana baśń, jednak przez jej świetność wciąż jest opowiadana. Dlatego nie zabrakło tej bajki w repertuarze Bajkowej Niedzieli. Kopciuszek to bajka, która opowiada o marzeniach Kopciuszka. Zła macocha i jej córki dręczą biedną sierotę, lecz los daje dziewczynie jedyną szansę. Gdy bezlitosny zegar wybije północ, kończy się wyjątkowy bal. Zakochany książę nie ustaje jednak w poszukiwaniach pięknej nieznajomej. Od dawna cała okolica czeka na wielki bal u królewicza. Nadchodzi wreszcie szumnie zapowiadany wieczór. Odjeżdża już powóz z wystrojonymi pannami - siostrami baśniowej bohaterki, a śliczny, pokorny, smutny Kopciuszek zostaje w domu przy codziennych żmudnych obowiązkach. Ale od czego w bajkach są dobre wróżki i ich czarodziejska moc? Oto, niespodziewanie, Kopciuszek ubrany w przepiękną suknię znajdzie się na sali balowej... Teatr Narwal, opowie ją tradycyjnie, ale bardzo zabawnie. Przekonają tym samym młodych widzów, że teatr jest wspaniałą zabawą. Zapraszamy na spektakl Kopciuszek do MGOK w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje10 maja 2008, 00:00,

MAGDA PISKORCZYK - WTOREK JAZZOWY PIASECZNO

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza serdecznie mieszkańców, na Wtorek Jazzowy, który odbędzie się 13 maja 2008 roku, o godzinie 20:00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas Wtorku Jazzowego, wystąpi MAGDA PISKORCZYK. Wstęp na koncert jazzowy 15 złotych. Zapraszamy na Wtorek Jazzowy.

MAGDA PISKORCZYK - WTOREK JAZZOWY PIASECZNO

Magda Piskorczyk to polska wokalistka, obdarzona wyjątkowo niskim, "czarnym" głosem, śpiewająca blues, jazz, gospel, soul i funk. Gitarzystka, kompozytorka, autorka tekstów, aranżerka. Magda Piskorczyk, to trzykrotna triumfatorka plebiscytu branżowego kwartalnika Twój Blues na Bluesową Wokalistkę Roku (2003, 2004, 2006). Dwukrotna półfinalistka najpoważniejszego międzynarodowego konkursu bluesowego: International Blues Challenge w Memphis, USA. Autorka płyty Blues Travelling nagranej z udziałem Michała Urbaniaka oraz albumu Magda Live z zapisem akustycznego koncertu z RGstudia Radia Gdańsk.

Magda Piskorczyk występowała nie tylko z czołówką polskiej sceny bluesowej, m.in. Wojciechem Karolakiem, Leszkiem Winderem, Jerzym Styczyńskim, Leszkiem Cichońskim, ale również z muzykami światowego formatu: Deborą Coleman, Bobem Margolinem czy Bobem Brozmanem. Więcej informacji o Magdzie Piskorczyk, możecie przeczytać na: www.magdapiskorczyk.com Zapraszam na koncert Magdy Piskorczyk.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno