Informacje13 lipca 2008, 00:00,

Teatr MER zaprasza na Warsztaty Teatralne - Góra Kalwaria

Ośrodek Kultury Góra Kalwaria oraz Teatr MER serdecznie zapraszają wszystkie dzieci od 7 do 12 lat na warsztaty teatralne z teatrem MER z £odzi, które odbędą się w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii. Teatralne spotkanie, odbędzie się w najbliższy poniedziałek 14 lipca 2008 roku, w godzinach od 10:00 do 14:00. Koszt spotkania wynosi 5 złotych. Zapisy, można dokonać telefonicznie pod numerem telefonu (022) 727-31-04. ¬ródło informacji o warsztatach teatralnych: www.gorakalwaria.net (współpracują z nami).

Teatr MER

Warsztaty Teatralne Teatru MER: program jest oparty na spektaklu teatralnym i dąży przede wszystkim do uświadomienia dzieciom i młodzieży, jakimi są wyjątkowymi ludźmi. Poprzez działania para-teatralne, w których biorą oni czynny udział uświadamiają im jak mogą sobie pomóc w dążeniu do celu, jak uwierzyć w siebie, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych (np.: egzamin do gimnazjum, matura itp.). Jednocześnie pokazują kulisy teatru lalkowego i dramatycznego. Na przykładach konkretnych scen, zagranych przez nas, opowiadamy o scenografii, o roli muzyki w spektaklu, jak ważny jest dobry scenariusz, reżyseria i aktor. A od tych ostatnich zagadnień tylko krok dzieli nas do codziennego życia. Teatru MER pokazuje młodym ludziom, że są w stanie sami zrealizować prawdziwy spektakl teatralny, a jeśli to potrafią, to nie ma na świecie rzeczy, której nie byliby w stanie dokonać. Najważniejsze to wybrać sobie w życiu cel i do niego dążyć. Dużą dawkę optymizmu Teatru MER przekazuje młodzieży w lekkiej formie, występujemy razem na scenie, a przy okazji zabawy zmuszamy ich do myślenia i działania. Zapraszamy na warsztaty teatralne!

Teatr MER tworzy: Ewa Mróz, Maciej Piotrowski oraz Marcin Truszczyński. Inspiracją do stworzenia Teatru MER była potrzeba samorealizacji aktorów, jako twórców. Chcieli oni bowiem mieć całkowity wpływ na kształt i charakter artystyczny spektaklu. Prostymi środkami chcą stworzyć najbardziej kreatywny świat dla wyobraźni. Pobudzać wrażliwość, wywoływać uśmiech i poruszać ważne problemy. Więcej informacji na temat teatru MER, możecie przeczytać na stronie internetowej: www.teatrmer.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje13 lipca 2008, 00:00,

RYNEK MIEJSKI Piaseczno nadal CZEKA na modernizację

Temat modernizacji Rynku Miejskiego w centrum Piaseczna, śledzimy od ponad roku i w tym temacie, pojawiają się tylko kolejne terminy. Czy piaseczyńscy urzędnicy nie potrafią zebrać się i przyspieszyć spraw związanych z pracami rewitalizacji centrum Piaseczna? W marcu 2008 roku, na łamach gazety Kurier Południowy pojawiła się informacja, że są już terminy rozpoczęcia prac (wrzesień 2008), a ich zakończenie zaplanowano na 2009 rok. Jednak byłoby to zbyt piękne, aby było prawdziwe!

Plac Piłsudskiego w Piasecznie

W najnowszej gazecie Kurier Południowy (nr 26/253 z 11 lipca 2008), pojawił się kolejny artykuł o planach gminy Piaseczno. Najciekawsze jest to, że w artykule nie ma już konkretnych terminów, a jedynie zapowiedzi, że jeszcze w tym roku powinna rozpocząć się rewitalizacja placu Piłsudskiego w Piasecznie, choć dokładna data nie jest jeszcze znana. Co jeszcze ciekawsze, przez kilka miesięcy od poprzedniego artykułu, przedłużył się również rok zakończenia prac związanych z modernizacją, która teraz ma zakończyć się w 2010 roku. Minęło kilka miesięcy i nadal pojawiają się tylko kolejne informacje o PLANACH gminy Piaseczno, a nie konkretne informacje związane z rozpoczęciem prac i ich zakończeniem! Terminy cały czas się zmieniają i brak w całej sprawie KONKRETÓW!

Czy wszystkie działania piaseczyńskich urzędników muszą być tak opieszałe? Kiedy nasi urzędnicy, będą konkretni w tym co robią a mieszkańcy Piaseczna zobaczą efekty ich pracy, a nie tylko ich zapowiedzi? Ciągły brak konkretów i przesuwane terminy rozpoczęcia prac, to staje się nudne. Czy w taki sposób pracuje się w UMiG Piaseczno?! Mieszkańcy Piaseczna potrzebują konkretów, zobowiązań i co najważniejsze DZIA£Ań! Napisałem maila do Pani Małgorzaty Idaczek z Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno. Jestem ciekawy, jaką odpowiedź udzielą mi urzędnicy w tej sprawie! Po otrzymaniu odpowiedzi, na pewno zamieszczę ją na łamach serwisu e-mieszkańców.

Zainteresowanych tematem modernizacji Rynku Miejskiego w Piasecznie, odsyłamy do informacji powiązanych tematycznie: Rynek Miejski w Piasecznie (2007-03-27), Skwer Kisiela Piaseczno (2007-07-07), Nic nie robią przy Rynku Miejskim (2008-03-21), Szansa na modernizację Rynku Miejskiego Piaseczno (2008-04-20). Zachęcamy do wyrażania swojej opinii na ten temat, komentując informację lub przyłączcie się do rozmowy na forum: Rynek miejski w Piasecznie Skwer Kisiela Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno