Informacje30 czerwca 2013, 00:00,

Teatr ALBOCOŚ zagra spektakl Osiem Kobiet

Teatr ALBOCOŚ zaprasza swoich przyjaciół i fanów na próbę generalną przed publicznością nowej sztuki: OSIEM KOBIET, według scenariusza Roberta Thomasa w reżyserii Grzegorza Emanuela. Spektakl będzie można obejrzeć 30 czerwca 2013 roku o godz. 18.00 w Sali Kina Uciecha, przy ul. Ks. Sajny 14 w Górze Kalwarii. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Teatr ALBOCOŚ zagra spektakl Osiem Kobiet
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje1 lipca 2013, 00:00,

O północy w Paryżu Plenerowe Kino Konstancin

Konstanciński Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszańców na Plenerowe Kino w Konstancinie, które będzie w kolejne piątki lipca i sierpnia 2013 roku o godzinie 21:45 na terenie Amfiteatru w Parku Zdrojowym. Pierwszy seans filmowy odbędzie się 5 lipca 2013 roku, podczas którego będzie można obejrzeć film O PÓ£NOCY W PARYżU, reż. Woody Allen. Wstęp wolny. Zapraszamy na Plenerowe Kino w Konstancinie.

O PÓ£NOCY W PARYżU - PLENEROWE KINO W KONSTANCINIE

O PÓ£NOCY W PARYżU (Midnight in Paris) komedia romantyczna, USA/Hiszpania, 2011, reżyseria: Woody Allen, obsada: Owen Wilson, Rachel McAdams, Marion Cotillard, Michael Sheen, Kathy Bates. Dobrze prosperujący, acz niespełniony artystycznie scenarzysta Gil Pender (Owen Wilson) i jego narzeczona Inez (Rachel McAdams) wybierają się w podróż do Paryża w towarzystwie konserwatywnych rodziców dziewczyny. Na miejscu spotykają przyjaciela Inez, Paula (Michael Sheen), samozwańczego konesera sztuki, którego Gil nie może znieść. Pewnego wieczora Pender upija się i gubi w paryskich zaułkach. Nocna włóczęga w magiczny sposób zamienia się w podróż w czasie do lat 20. XX wieku. Scenarzysta ma okazję poznać sławy epoki, takie jak F. Scott Fitzgerald i jego żona Zelda, Ernest Hemingway, Cole Porter, Josephine Baker, Salvador Dalí czy Pablo Picasso. Gil ulega fascynacji kochanką tego ostatniego, Adrianą (Marion Cotillard). Znalazł źródło inspiracji dla powieści, którą pisze, konsultując ją z samą Gertrude Stein. Tymczasem Inez, nie mogąc zrozumieć powtarzających się nocnych wędrówek narzeczonego, postanawia poznać ich przyczynę. Ich związek zostaje wystawiony na próbę.

Plenerowe Kino w Konstancinie repertuar:

Lipiec 2013
05.07.2013 O północy w Paryżu (reż. Woody Allen)
12.07.2013 Miś (reż. Stanisław Bareja)
19.07.2013 Kocha, lubi, szanuje (reż. Glenn Ficcara, John Requa)
26.07.2013 Incepcja (reż. Christopher Nolan)
Sierpień 2013
02.08.2013 Jasminum (reż. Jan Jakub Kolski)
09.08.2013 Jak zostać królem (reż. Tom Hooper)
16.08.2013 Yuma (reż. Piotr Mularczyk)
23.08.2013 Pół żartem pół serio (reż. Billy Wilder)
30.08.2013 Avatar (reż. James Cameron)