Informacje9 października 2007, 00:00,

Tataspartakiada w £azach - Stowarzyszenie Dobra Wola

Stowarzyszenie Dobra Wola już po raz drugi organizuje piknik sportowo - rodzinny adresowany do osób niepełnosprawnych i ich rodzin. W najbliższą sobotę, 13 października 2007 roku, od godziny 11:00 do 18:00 na hali sportowej w £azach, niepełnosprawni będą pokonywać własne słabości, bawić się, a także walczyć o puchary i dyplomy. Pomysłodawcą i organizatorem zawodów Tataspartakiada jest Stowarzyszenie Dobra Wola. Współorganizatorem Tataspartakiady jest Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego, Gminny Ośrodek Sportu oraz Ośrodek Kultury Lesznowola.

Tataspartakiada Dobrej Woli w £azach - Stowarzyszenie Dobra Wola

Tataspartakiada w £azach skierowana jest do dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin, a w szczególności jak sama nazwa wskazuje - ojców. Uczestnicy Tataspartakiady będą mogli wziąć udział w następujących konkurencjach sportowych: bieg z balonikiem, bieg z woreczkiem na głowie, rzuty do kosza, rzut piłeczką palantową do celu, kręgle, przeciąganie liny, tenis stołowy. Podczas II Tataspartakiady przewidziano także wiele dodatkowych atrakcji: występy cyrkowców i iluzjonistów, zajęcia z psami terapeutami, występy artystyczne drużyn, dyskotekę integracyjną oraz poczęstunek dla gości i uczestników.

Zgłoszenia do Tataspartakiady przyjmowane są pod numerem telefonu: 0602-748-816, (022) 750-95-49, lub mailem: jzal@poczta.onet.pl Organizatorzy Tataspartakiady gorąco zapraszają wszystkich zainteresowanych, do przyłączenia się do pikniku sportowo rodzinnego w £azach. Miejsce Tataspartakiady: hala sportowa £azy, ul Ks. Słojewskiego 1.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje10 października 2007, 00:00,

Muzyczny weekend w Górze Kalwarii - zaproszenie

W najbliższą sobotę, 13 października 2007 roku, w Kościele Parafialnym w Górze Kalwarii odbędzie się I Festiwal Piosenki Religijnej SCHOLANDIA. Podczas Festiwalu wystąpią schole: Boże owieczki (Góra Kalwaria), Schola z Kątów, Wiolinki (Pruszków), Arbus Bend (Pruszków), Dzwoneczki (Michałowie), Skrzaty (Warszawa Targówek), Stokrotki (Skarżysko Kościelne), Serafini (Skarżysko Kamienna), Schola (Warszawa Bródno). ¬ródło informacji: www.gorakalwaria.marianie.pl

I Festiwal Piosenki Religijnej Scholandia program:
10:00 - Uroczysta Msza święta w Kościele Parafialnym.
11:00 - Powitanie zespołów.
11:15 - Prezentacja zespołów.
14:30 - 17:00 - Część rekreacyjno - sportowa.

Natomiast w niedzielę, 14 października 2007 roku, również w Kościele Parafialnym o godzinie 19:00, będzie można posłuchać muzyki poważnej Johanna Sebstiana Bacha. Organizatorami są: Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Mecenat: Samorząd Województwa Mazowieckiego. Wstęp wolny! ¬ródło informacji: gorakalwaria.net

W programie: III Koncert Brandenburski G-dur na smyczki i bc, koncert podwójny d-moll na skrzypce, obój, smyczki i bc, Magnificat D-dur na głosy solowe, chór mieszany i orkiestrę. Wykonawcy: Tytus Wojnowicz (obój), Zyta Piechowska - Andrzejewska (skrzypce), Agnieszka Kurowska (sopran), Agnieszka Lipska (mezzosopran), Rafał Bartmiński (tenor), Czesław Gałka (baryton), Chór Miasta Siedlce pod kier.art. Mariusza Orzełowskiego, Warszawscy Soliści Concerto Avenna pod dyr. Andrzeja Mysińskiego.
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria