Informacje23 października 2014, 17:00,

Targi edukacyjne w Piasecznie - Stowarzyszenie SPOZA Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Stowarzyszenie SPOZA realizujące na terenie powiatu piaseczyńskiego projekt "Broker edukacyjny - budujemy kapitał kariery" zaprasza na targi edukacyjne, przygotowane z myślą o maturzystach i uczniach szkół ponadgimnazjalnych. W czwartek 23.10.2014 w godz. 17.00-19.00 zapraszamy na spotkanie z firmami zajmującymi się pomocą w organizowaniu studiów za granicą. Będzie to niepowtarzalna okazja do poznania odpowiedzi na wszystkie pytania związane z tym tematem. Targi odbywają się w biurze projektu: ul. Kniaziewicza 8, piętro II, pok. 5 w Piasecznie. tel. 505-052-514. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wstęp bezpłatny.

Targi edukacyjne w Piasecznie - Stowarzyszenie SPOZA Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje9 października 2014, 18:00,

Dom nad Lutnią - Dyskusyjny Klub Książki w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki DKK, które odbędzie się w czwartek 9 października 2014 roku o godz. 18.00 w KDK Hugonówka (ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna). Podczas spotkania odbędzie się rozmowa na temat książki Kazimierza Orłosia pn.: Dom nad Lutnią.

Dyskusyjny Klub Książki (DKK) jest miejscem dla tych, którzy lubią czytać i rozmawiać o książkach, chcą podzielić się z innymi wrażeniami z przeczytanej lektury, czerpią przyjemność z dyskusji o literaturze, są otwarci na nowych autorów i nowe książki, chcą miło i aktywnie spędzić czas. Zapraszamy! Tutaj nie musisz być literaturoznawcą ani krytykiem, dzieło wybitnego autora nie musi do Ciebie przemawiać i możesz otwarcie o tym powiedzieć.

Dom nad Lutnią - Dyskusyjny Klub Książki w Konstancinie

Dom pod Lutnią - doświadczanie szczęścia w nieszczęśliwych czasach. Książka, która pomaga uwierzyć, że swoją szczęśliwą drogę można znaleźć nawet w najcięższych czasach, bez względu na wiek i okoliczności. W enklawie mazurskiej wsi, powojenni rozbitkowie znaleźli swoją małą ojczyznę. Mieszkają tu Ukraińcy, Polacy, niemieckojęzyczni Mazurzy, a miarą ich postępowania nie jest przynależność narodowa czy wyznanie, lecz zwykła, ludzka przyzwoitość. Wprawdzie w tym sielankowym miejscu panoszy się nowy aparat władzy oraz skłonni do samosądów partyzanci, ale w ekstremalnych sytuacjach nawet „ci źli” działają niestereotypowo. Stereotypowi wymyka się również główny bohater powieści, pułkownik Józef Bronowicz - bohater wojenny, który wbrew konwenansom realizuje swoje nowe, dość awanturnicze życie. W niecodzienną sytuację wchodzi chłopiec, którego okoliczności zmusiły do zamieszkania z pułkownikiem. I tak zaczęło się jego dorastanie wśród baśniowej przyrody w niecodziennej społeczności i w „ciekawym czasie”. Niespodzianek, tajemnic i gwałtownych zwrotów akcji jest w tej książce dużo, co sprawia, że postępowanie bohaterów nie jest do końca przewidywalne, a dobro i zło nie są raz na zawsze przydzielone.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie