Informacje21 marca 2015, 10:30,

Targi edukacyjne Edu Fun Family w Piasecznie

21 marca 2015 roku w Piasecznie odbędzie się trzecia edycja targów edukacyjnych Edu Fun Family. Miejsce: hala sportowa Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Generała W. Sikorskiego 20 w Piasecznie. Organizatorem jest Agencja do Zadań Specjalnych. Targi edukacyjne zostały objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisława Lisa. Zapraszamy na targi edukacyjne Edu Fun Family w Piasecznie.

Targi edukacyjne Edu Fun Family w Piasecznie

W 2013 roku w marcu odbyła się pierwsza edycja targów edukacyjnych Edu Fun Family pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisława Lisa. Impreza otworzyła możliwość bezpośredniego kontaktu mieszkańców z przedstawicielami instytucji oświatowych działających w okolicy. Targi przyczyniły się do szerokiej wymiany wiedzy na temat rozwoju poszczególnych placówek edukacyjnych oraz do integracji społecznej. Na powierzchni 1000 m2 spotkało się ponad 70 wystawców. Liczne szkoły, przedszkola, fundacje, stowarzyszenia oraz firmy zajmujące się edukacją pozalekcyjną przedstawiły odwiedzającym atrakcyjną ofertę zajęć. W strefie zabaw i nauki dzieci i młodzież wzięły udział w ciekawych warsztatach m.in. z ekologii, kaligrafii, robotyki, były też zabawy ze sztuką cyrkową. Na scenie targowej zaprezentowały się przedszkola i szkoły, kluby fitness. Barwy całości dodały występy taneczne zespołu Grawitacja i spektakl „Dziadek do orzechów” przygotowany przez Teatr Królewski z Wilanowa. Na gości czekały liczne konkursy z ciekawymi nagrodami. Wszystko skupione pod jednym dachem w hali GOSiR w Piasecznie.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje9 marca 2015, 08:18,

Konkurs Wielkanocny Jarmark - Stroik Wielkanocny w Tarczynie

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie ogłosił VI edycję konkursu Wielkanocny Jarmark. Celem konkursu jest: propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi, rozwój wrażliwości plastycznej i artystycznej, pogłębienie wiedzy na temat symbolu i znaczenia jajka w obrzędowości ludowej. Tematyka konkursu: Stroik Wielkanocny. Termin nadsyłania prac upływa 31 marca 2015 r. Szczegóły na poniższym plakacie:

Konkurs Wielkanocny Jarmark - Stroik Wielkanocny w Tarczynie