Informacje7 maja 2008, 00:00,

TARCZYńSKIE ŚWIęTO NIEZAPOMINAJKI Tarczyn 2008

Burmistrz Gminy Tarczyn oraz Gminny Ośrodek Kultury Tarczyn zapraszają mieszkańców na Tarczyńskie Święto Niezapominajki, które odbędzie się w sobotę 10 maja 2008 roku na Rynku w Tarczynie. Podczas Święta Niezapominajki w Tarczynie, wystąpi m.in. związana z Piwnicą Pod Baranami Anna Szałapak, oraz Antonina Krzysztoń. Zapraszamy mieszkańców na Tarczyńskie Święto Niezapominajki do Tarczyna.

TARCZYńSKIE ŚWIęTO NIEZAPOMINAJKI - TARCZYN 2008

Tarczyńskie Święto Niezapominajki Tarczyn 2008 program:

Od 10:00 bezpłatne badania dla mieszkańców Tarczyna.
Wystawa malarstwa Andrzeja Kujawy i Dariusza Sieczki.
19:30 koncert Antoniny Krzysztoń.
21:00 koncert Anny Szałapak.

Bezpłatne badania dla mieszkańców Tarczyna, odbędą się na Placu obok Urzędu Miejskiego w Tarczynie. Zakres bezpłatnych badań obejmuje: mammografia dla wszystkich chętnych (mammografię wykonuje się po 40 roku życia), cytologia dla wszystkich chętnych, densytometria rentgenowska dla wszystkich chętnych, zwyczajowo raczej po ok. 45 roku życia, pakiet kardiologiczny: BMI, cukier we krwi, ciśnienie tętnicze - wszyscy chętni, badania słuchu dla wszystkich chętnych, ale szczególnie osób po 50 roku życia i pracujących w hałasie, spirometria badanie wydolności płuc - dla wszystkich chętnych, ale szczególnie palaczy, pracujących w szkodliwych warunkach, astmatyków, alergików. Osoby z nieprawidłowymi wynikami badań zostaną zaproszone do Centrum Zdrowia przy ul. Czajewicza w Piasecznie na bezpłatną konsultację lekarską, dalszą diagnostykę, oraz dobranie aparatu słuchowego.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Informacje4 maja 2008, 00:00,

Odpust Parafialny i Festyn Parafialny w Starej Iwicznej

Ksiądz Proboszcz Dariusz Gocłowski zaprasza na uroczystość Odpustu w Parafii Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej (ul. Słoneczna 7/9, Stara Iwiczna). Odpust Parafialny odbędzie się w najbliższą niedzielę 11 maja 2008 roku, o godzinie 13:00. Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą Odpustową, natomiast po Mszy Świętej rozpocznie się Festyn Parafialny. Serdecznie zapraszam na Odpust oraz Festyn Parafialny w Starej Iwicznej.
autor/źródło: Marcin KANIA - Radny Gminy Lesznowola www.marcinkania.pl
Tematy:Lesznowola