Informacje25 maja 2015, 08:00,

Tarczyńskie Dni Retro im. Mieczysława Fogga Festiwal Tarczyn

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zaprasza do udziału w I edycji Festiwalu pn.: Tarczyńskie Dni Retro im. Mieczysława Fogga. Tarczyński GOK zaprasza entuzjastów dobrej muzyki i śpiewu! Zachęca do współzawodnictwa tych, którzy uczestniczyli już w konkursach piosenki, jak również te osoby, które dotąd nie brały udziału. Warto sprawdzić swoje umiejętności wokalne.

Regulamin I „Festiwalu Tarczyńskie Dni Retro im. Mieczysława Fogga”.
I. ORGANIZATORZY:
- Burmistrz Tarczyna
- Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie.
II. CEL KONKURSU
- popularyzacja polskich piosenek z lat 20 i 30
- popularyzacja dorobku twórców dwudziestolecia międzywojennego wśród młodego pokolenia.
III. UCZESTNICY
Uczestnikami konkursu mogą być wyłącznie osoby, które ukończyły 12 lat
IV. ZASADY UCZESTNICTWA
Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie – elektronicznie – zgłoszenia do końca czerwca 2015 pod adres: gok@tarczyn.pl W zgłoszeniu należy podać: nazwisko i imię wykonawcy (lub nazwę zespołu lub nazwę chóru), miejscowość, datę urodzenia, instytucję delegującą, możliwości kontaktu (telefon, e-mail), oraz tytuły i autorów wykonywanych piosenek. Do konkursu trzeba zgłosić dwie piosenki, które powstały w latach 1918-1939.

Tarczyńskie Dni Retro im. Mieczysława Fogga Festiwal w Tarczynie

Konkurs odbywa się w trzech etapach:
I. Eliminacje:
Eliminacje do udziału w Konkursie dokonywane są na podstawie zgłoszeń. Osoby, które zgłoszą się, są zobowiązane nadesłać do 30 czerwca 2015 roku na adres: Gminny Ośrodek Kultury, ul. J. Stępkowskiego 17, 05-555 Tarczyn elektroniczną wersję demonstracyjną swojego programu. Oceny dokona komisja powołana przez Organizatorów. Informacja o zakwalifikowaniu do drugiego etapu zostanie opublikowana i przekazana uczestnikom do dnia 6 lipca 2015 roku. Do dyspozycji uczestników Festiwalu przygotowano profesjonalny sprzęt nagłaśniający oraz Fortepian Elektroniczny „Yamaha”.
II. Przesłuchania:
Przesłuchania mają charakter publiczny. W drugim etapie każdy z zakwalifikowanych uczestników wykona jeden ze zgłoszonych przez siebie utworów. Przesłuchania odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury w dniu 26 września 2015 r. od godziny 12.00 Ogłoszenie wyników nastąpi po zakończeniu przesłuchań. Prezentacje będzie oceniać powołane przez organizatora profesjonalne jury, które przyzna nagrody.
III. Koncert finałowy:
Koncert finałowy odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w dniu 27 września 2015 roku o godz. 14.00. Do koncertu finałowego zostanie zaproszonych 10 wykonawców. Osoby zakwalifikowane do konkursu finałowego śpiewają jedną z dwóch piosenek przygotowanych przez uczestnika wskazaną przez jury. Koncert finałowy uświetni występ zaproszonych gości.
IV. Nagrody:
W konkursie przewidziane są nagrody rzeczowe:
- I nagroda
- II nagroda
- III nagroda
- Wyróżnienia
Dodatkową nagrodą jest zaproszenie do udziału w koncercie finałowym Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga w Warszawie. Wszyscy uczestnicy przesłuchań otrzymają pamiątkowy dyplom, a także upominki.

Jury ma prawo do podzielenia nagród oraz zaproszenie do udziału w koncertach według ustalonych przez siebie kryteriów uzgodnionych z organizatorem.
- Organizatorzy zastrzegają sobie prawo dysponowania materiałami zarejestrowanymi dowolną techniką podczas przesłuchań i Koncertu Finałowego w celu archiwizacji.
- Organizatorzy nie ponoszą kosztów związanych z przyjazdem uczestników.

Informacje: Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17, 05-555 Tarczyn, tel. 22 715 79 62

Przeczytaj też: Tarczyn oddał hołd bohaterom II wojny światowej [ZDJĘCIA]

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=21&t=11159
Informacje25 maja 2015, 16:30,

Warsztaty artystyczne dla dzieci 6+

Restauracja Zaścianek – kuchnia za ścianą serdecznie zaprasza wszystkie dzieci w wieku 6+ do udziału w bezpłatnych warsztatach artystycznych – Tworzenie z masy solnej. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 16:30 w poniedziałek 25.05.2015 w lokalu Zaścianek przy ul. Generała Grochowskiego 5 (okolice dworca PKP).

Warsztaty artystyczne dla dzieci 6+

Lepienie z masy solnej to nie tylko świetna zabawa dla dzieci, ale też możliwość autoekspresji oraz rozwoju zdolności twórczych i manualnych u dzieci. Pod opieką doświadczonego animatora dzieci będą przygotowywały różnego rodzaju figurki z masy solnej. Zgłoszenia proszę kierować na adres zascianek@arche.pl . Gwarancją uczestnictwa jest otrzymanie potwierdzenia. Wstęp wolny. Zapraszamy wszystkie maluchy!

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=11160