Informacje18 lutego 2007, 00:00,

Tarczyn - plany władzy na najbliższe cztery lata

Kurier Południowy na łamach swojej gazety opisał plany władz samorządowych poszczególnych gmin naszego powiatu piaseczyńskiego. Dzięki temu chcą utrwalić ich obietnice, po czy w przeddzień wyborów samorządowych w 2010 roku, sprawdzą czy rzeczywistość będzie pokrywała się z ich dzisiejszymi obietnicami. Informacje ukazały się w Kurierze Południowym, wydanie nr 6 (185)/2007, okres: 16-22 lutego 2007. Każdą gminę powiatu piaseczyńskiego i obietnice władz opiszemy w oddzielnych aktualnościach.

Tarczyn: Burmistrz gminy Tarczyn: Barbara Galicz zapowiada, że priorytetem będzie dokończenie rewitalizacji rynku, zawodociągowanie w 100 proc. całej gminy, a także dokończenie kanalizacji oraz modernizacja dróg. Ważną inwestycją będzie też budowa kompleksu sportowego z wykorzystaniem funduszy europejskich. Priorytetem będzie też budowa domu kultury.

Jesteśmy ciekawi, czy obietnice i dzisiejsze zapowiedzi zostaną spełnione przez czteroletnią kadencję. Przy kolejnych wyborach samorządowych w powiecie piaseczyńskim powrócimy do tych aktualności.

źródło: opracowanie własne na podstawie informacji w drukowanym wydaniu tygodnika regionalnego: Kurier Południowy.
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Tarczyn

Informacje18 lutego 2007, 00:00,

Lesznowola - plany władzy na najbliższe cztery lata

Lesznowola: Wójt gminy Maria Jolanta Batycka-Wąsik jest przekonana o dobrej współpracy z nowo wybraną radą gminy. Najpilniejszą inwestycją w gminie Lesznowola, będzie budowa nowej szkoły w Mysiadle. Będą także kontynuować proces kanalizacji gminy. Wójt zapowiada również lobbowanie na rzecz rozwiązania problemów komunikacyjnych, w zakresie dróg ponadlokalnych. Twierdzi, że gmina jest przygotowana także do rozwoju własnej infrastruktury drogowej, a plany zagospodarowania przestrzennego gminy zawierają doskonałe rozwiązania komunikacyjne. Nie obawia się konsekwencji dynamicznej urbanizacji Mysiadła i Nowej Iwicznej.

autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Lesznowola
Tematy:Lesznowola