Informacje19 października 2008, 00:00,

Tamara Maj wystawa KRAJOBRAZ WSPOMNIEń w Zalesiu

Biblioteka w Zalesiu Górnym serdecznie zaprasza na wystawę Tamary Maj: KRAJOBRAZ WSPOMNIEń, którą można oglądać do 22 listopada 2008 roku. Wystawa dostępna jest w bibliotece mieszczącej się przy ulicy Wiekowej Sosny 4 w Zalesiu Górnym. Biblioteka otwarta jest w godzinach: 13:00-18:00 (poniedziałek, wtorek, piątek), 13:00-16:00 (środa), 11:00-16:00 (czwartek). Serdecznie zapraszamy na wystawę do Zalesia Górnego.

Tamary Maj wystawa Krajobraz Wspomnień

Tamara Maj urodziła się w 1962 r. w Kielcach. W 1982 roku ukończyła z wyróżnieniem Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach o kierunku tkactwo artystyczne. W latach 1989-1992 prowadziła Pracownię Kilimiarską. Od 1993 roku pracuje w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach, filia w Busku Zdroju - Galeria Sztuki Zielona. Zajmuje się malarstwem, tkaniną i wikliną artystyczną. Jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego WIKLINA oraz Związku Polskich Artystów Plastyków. Ma w swoim dorobku 35 wystaw indywidualnych oraz udział w ponad 90 wystawach konkursowych, zbiorowych i poplenerowych. Obejrzyj wystawę Tamary Maj.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje20 października 2008, 00:00,

Piaseczno najlepszą gminą w wydatkach inwestycyjnych

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno poinformował, na swojej stronie www.piaseczno.eu, że podczas VI Samorządowego Forum Kapitału i Finansów na wieczornej gali ogłoszono wyniki Rankingu Samorządów tygodnika WSPÓLNOTA - Piaseczno zostało uznane za najlepszą gminę w dziedzinie wydatków inwestycyjnych na infrastrukturę techniczną w przeliczeniu na 1 mieszkańca. Podczas uroczystej gali w dniu 7.10.2008 w Hotelu NOVOTEL Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski odebrał z rąk redaktora naczelnego Wspólnoty statuetkę: Kazimierza Wielkiego, symbol gospodarności i najwyższej jakości zarządzania w samorządzie.

Kapituła konkursu przeanalizowała wydatki inwestycyjne wszystkich polskich gmin porównując nakłady skierowane na rozwój infrastruktury technicznej. Rozpatrywano poniesione nakłady skoncentrowane w trzech działach: transport (przede wszystkim remonty i budowa dróg administrowanych przez samorządy, ale także tabor związany z lokalnym transportem zbiorowym), gospodarka komunalna (sieci wodociągowe i kanalizacyjne, oczyszczalnie ścieków, składowiska śmieci, oświetlenie ulic itp.); gospodarka mieszkaniowa. Skupienie uwagi na tych właśnie inwestycjach, wg. tygodnika Wspólnota stwarza najpełniejszy obraz rozwoju gospodarczego miast, gmin i powiatów.

W tegorocznym rankingu, obejmującym swoim zasięgiem lata 2005-2007, to właśnie Piaseczno okazało się najlepsze w kategorii miast powiatowych. Wspólnota już od kilku lat organizuje rankingi samorządów. Służą one analizie działania tych jednostek i pokazywaniu przykładów, które warto naśladować. Gmina Piaseczno, co roku wydaje na inwestycje ponad 35 proc. budżetu. Są to coraz większe kwoty, ponieważ od kilku lat dochody gminy, a więc i budżet są coraz większe. Z pieniędzy na inwestycje Piaseczno najwięcej wydaje na budowę sieci kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków, następnie na inwestycje oświatowe oraz drogi.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno