Informacje9 października 2016, 16:00,

Tajemnica skarbu na kurzej nóżce - Jesienne Spotkanie z Teatrem Dziecięcym w Tarczynie

9 października 2016 roku o godz. 16.00 zapraszamy na Jesienne Spotkanie z Teatrem Dziecięcym, podczas którego będzie można obejrzeć spektakl pt.: Tajemnica skarbu na kurzej nóżce, w wykonaniu aktorów Teatru Trip. Miejsce: sala widowiskowo-koncertowa im. M. Fogga w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17. Bilety w cenie 6 zł do nabycia w sekretariacie GOK, pokój 101 (I piętro) lub bezpośrednio przed bajką. Zapraszamy.

TAJEMNICA SKARBU NA KURZEJ NÓŻCE - JESIENNE SPOTKANIE Z TEATREM DZIECIĘCYM W TARCZYNIE

Przeczytaj też: Wakacyjna podróż z Kolejką Wąskotorową

Tajemnica skarbu na kurzej nóżce - przedstawienie interaktywne. Zwraca uwagę na wartości płynące z czytania książek. Dzięki podróży w głąb czytanych historii dzieci pobudzają swoją wyobraźnię a co za tym idzie trenują kreatywność. Wiara w marzenia jest punktem zapalnym akcji. Bajka opowiada historię Matyldy i Beniamina, którzy odbywają podróż do świata baśni i czarów. Stary domowy strych zamienia się w królestwo magii, gdzie nowo mianowani czarodzieje poznają kota Teodora i wraz z nim udają się na Łysą Górę. Ich celem jest odnalezienie Tajemniczego Skarbu, przechowywanego przez złą i okrutną wiedźmę Teklę. Po drodze poznają pewnego zwariowanego mieszkańca zaczarowanego lasu, który niechcący podpowiada im, jak pokonać wiedźmę. Rodzeństwo podejmuje próbę odzyskania Tajemniczego Skarbu. Niezwykle ważną rolę w tej historii mają do odegrania dzieci zasiadające na widowni. Tylko od nich zleży czy rodzeństwu uda się osiągnąć założony cel i ich podróż do świata wyobraźni zakończy się pomyślnie. Na szalę zostanie wystawiona braterska miłość oraz zaufanie, a walki z wiedźmą nie uda się wygrać bez wiedzy z zakresu (miejmy nadzieję) przeczytanych bajek.

Informacje9 października 2016, 16:00,

Doktor Dolittle i jego zwierzęta - Bajkowa Niedziela Konstancin

9 października 2016 roku o godz. 16.00 zapraszamy na spektakl pt.: Doktor Dolittle i jego zwierzęta, w ramach Bajkowej Niedzieli w Konstancinie. Miejsce: KDK Hugonówka, ul.Mostowa 15 w Konstancinie. Bilety w cenie 5 zł (dzieci) i 10 zł (dorośli). Sprzedaż biletów: kasa w KDK wtorek- piątek godz. 12:00-18:00 oraz w dniu imprezy od godz. 12:00, na stronie KDK w zakładce bilety. Zniżki: obowiązują wyłącznie przy zakupie biletów w kasie KDK, za okazaniem odpowiednich dokumentów: Karta Dużej Rodziny, Karta Mieszkańca.

DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA - BAJKOWA NIEDZIELA KONSTANCIN

Grupa teatralna Wytwórnia bajek została powołana pod koniec 2014 roku. W jej skład weszli aktorzy: Joanna Halinowska, Marlena Suder, Igor Obłoza, Michał Ziembicki, reżyser Tomasz Gawron oraz scenograf Bartosz Szafranek.

Joanna Halinowska Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2011 r.). Od 2012 aktorka Teatru Polskiego w Warszawie.
Marlena Suder Absolwentka PWST we Wrocławiu (2007), podopieczna Studia Teatru Muzyki i Tańca Elżbiety Armatys oraz Studium Baletowego przy Operze i Operetce w Krakowie. Stypendystka programu Sokrates-Erasmus w Divadelní fakultě Akademie múzických umění DAMU w Pradze. Od 2011 roku prowadzi zajęcia teatralne w warszawskich przedszkolach.
Igor Obłoza Absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2011). Debiutował w „Pannach z Wilka” Iwaszkiewicza w Teatrze Studio w Warszawie. Obecnie można go zobaczyć w spektaklu „Joplin” w Teatrze Capitol we Wrocławiu oraz spektaklu „Imię”.
Michał Ziembicki Absolwent Szkoły Aktorskiej Machulskich w Warszawie (2005). Debiutował w „Ślubach panieńskich” Fredry w Teatrze na Woli w Warszawie.
Tomasz Gawron Absolwent Wydziału Reżyserii oraz Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie (2000, 2005) reżyser teatralny, filmowy, scenarzysta. Debiutował w Teatrze Dramatycznym w Warszawie spektaklem „Gry i zabawy” Mazya.

Grupa stawia sobie za cel tworzenie ciekawych, profesjonalnych i edukacyjnych spektakli dla dzieci korzystając przede wszystkim z tekstów literackich, które niosą ze sobą wartości niezbędne dla pełnego rozwoju najmłodszych.

Spektakl, który Państwu proponujemy to opowieść o prawdziwej przyjaźni - adaptacja powieści „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” Hugh Loftinga. Doktor Dolittle, główny bohater powieści, jest lekarzem. Pewnego dnia pojawia się w jego domu Karmiciel Kotów, który ze względu na ogromną miłość Doktora do zwierząt, namawia go, żeby zamiast ludzi, zaczął leczyć zwierzęta. Przysłuchująca się ich rozmowie papuga Polinezja postanawia nauczyć Doktora języka zwierząt. Doktor zachwycony możliwością porozumiewania się ze swoimi podopiecznymi zaczyna zgłębiać ich język. Tymczasem w domu Doktora pojawiają się nowe zwierzęta: świnka Geb – Geb i małpka Czi – Czi i to one wraz z papugą Polinezją będą najbliższymi przyjaciółmi Doktora. Wśród wielu przygód, które spotykają naszych bohaterów najważniejszą jest ich wyprawa do Afryki, gdzie Doktor ma leczyć małpy, które zapadły na tajemniczą chorobę. Trudy podróży, uwięzienie przez dzikiego króla Joliginkę, przejście nad przepaścią do Krainy Małp sprawia, że początkowe animozje i złośliwości pomiędzy zwierzętami przeradzają się w przyjacielską więź. Czas trwania spektaklu 50 minut.

TWÓRCY: Reżyseria i adaptacja tekstu: Tomasz Gawron Scenografia i kostiumy: Bartosz Szafranek Współpraca scenograficzna: Karolina Waschto Video design i światła: Jakub Laskowski Teksty piosenek: Karolina Słyk Muzyka: Tomasz Bieliński Konsultacja dramaturgiczna: Adrian Nowakowski Obsada: Joanna Halinowska, Marlena Suder, Igor Obłoza, Michał Ziembicki

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie