Informacje24 kwietnia 2014, 00:00,

Tadeusz Koss - Wirtualne Muzeum Konstancina

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na spotkanie z cyklu Wirtualne Muzeum Konstancina pt. KONSTANCIN - KĄPIELISKO, które odbędzie się w sobotę 26 kwietnia 2014 roku w siedzibie KDK przy ul. Mostowej 15, Hugonówka. Początek spotkania o godz. 17:00. Wstęp wolny. Zapraszamy chętnych do czynnego udziału w spotkaniu Wirtualnego Muzeum Konstancina.

Wirtualne Muzeum Konstancina

Niekiedy trudno sobie wyobrazić, że dawny Konstancin i jego okolice były letniskiem, do którego przyjeżdżano na plaże by zażywać kąpieli w krystalicznie czystej Jeziorce a następnie posilać się rybami i zupą z raków wyławianych z tej właśnie rzeki. O tym gdzie były plaże, przystanie kajakowe i jak wyglądały spływy Jeziorką oraz kto bywał w Konstancinie i Skolimowie opowie Tadeusz Koss podczas kolejnego spotkania z cyklu „Konstancin-ocalić od zapomnienia” realizowanego w ramach projektu „Wirtualne Muzeum Konstancina”.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje24 kwietnia 2014, 00:00,

Pielgrzymka w hołdzie Janowi Pawłowi II

Klub Turystyczno-Krajoznawczy Grupa Borowina zaprasza mieszkańców do udziału w wycieczce samochodowej i rowerowej w hołdzie Janowi Pawłowi II. Miejscem docelowym wyprawy, którą zaplanowano na w sobotę 26 kwietnia 2014 roku, jest Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach koło Garwolina. Szczegóły na poniższym plakacie.

Pielgrzymka w hołdzie Janowi Pawłowi II

Wyjazd samochodami z Konstancina-Jeziorny planowany jest o godz. 9.00. Trasa wycieczki biegnie przez m.in.: Górę Kalwarię/Czersk, Wilgę i Łaskarzew. Na miejscu w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach koło Garwolina jej uczestnicy zostaną przywitani przez miejscowych księży, a w kościele wspólnie pomodlą się w hołdzie Janowi Pawłowi II. Koordynatorem wyprawy samochodowej jest Zbigniew Krakowiak (e-mail: typogra@op.pl; nr tel.: 798-998-812). Natomiast zgłoszenia grup rowerowych przyjmuje i informacji udziela Kazimierz Dymski (nr tel. 698-870-282). Zapraszamy na pielgrzymkę!

autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna