Informacje30 listopada 2017, 17:00,

Tadeusz Kościuszko w Wólce Prackiej - Złotokłos z Nutką Historii

30 listopada 2017 roku od godz. 18.00 Klub Kultury w Złotokłosie zaprasza na spotkanie pn.: Złotokłos z Nutką Historii nt.: Tadeusz Kościuszko w Wólce Prackiej. Miejsce: budynek OSP Złotokłos przy ul. 3 Maja 30 w Złotokłosie. Obecny rok został ustanowiony rokiem Tadeusza Kościuszki. W zeszłym miesiącu obchodziliśmy obchodziliśmy 200 rocznicę jego śmierci. W związku z tym chciałem Państwu przybliżyć w jaki sposób postać pierwszego naczelnika rewolucji 1794 roku była związana z naszymi okolicami. Konkretniej ujmując z Wólką Pracką i co sprowadziło go w te strony. W jaki sposób, za pomocą czego do dziś przetrwała pamięć o nim w naszych okolicach. Gdzie o nim pamiętają. Zapraszamy na spotkanie!

TADEUSZ KOŚCIUSZKO W WÓLCE PRACKIEJ - ZŁOTOKŁOS Z NUTKĄ HISTORII

Prelegentem na spotkaniu będzie Piotr Prawucki, członek Klubu Poszukiwaczy Historii, który przybliży postać pierwszego naczelnika rewolucji 1794 roku i to, w jaki sposób był związany z naszymi okolicami, z naszą gminą. – Skupię się głównie na Wólce Prackiej, w której stał obozem i powiem co sprowadziło go w te strony. Pragnę również przybliżyć w jaki sposób pamięć o nim przetrwała w naszej gminie, jak w ciągu lat go upamiętniano - zachęca Pan Piotr.

Informacje2 grudnia 2017, 09:30,

Turniej Młodzików Piłka Ręczna Uzależnia w Mysiadle

UKS Szczypiorniak Lesznowola pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Starosty Powiatu Piaseczyńskiego, Wójta Gminy Lesznowola organizuje I Ogólnopolski Turniej Młodzików PIŁKA RĘCZNA UZALEŻNIA. Liczba uczestników: około 230-250 (zawodnicy i trenerzy). Zawody odbędą się 2 i 3 grudnia 2017 roku. Miejsce rozgrywek: Mysiadło. Zapraszamy na Turniej Młodzików Piłka Ręczna Uzależnia w Mysiadle.

TURNIEJ MŁODZIKÓW PIŁKA RĘCZNA UZALEŻNIA W MYSIADLE