Informacje20 września 2017, 08:00,

Tacy byliśmy jeszcze wczoraj… tarczynian portret własny - album fotograficzny mieszkańców Tarczyna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Ukazał się trzeci tom albumu fotograficznego pt.: Tacy byliśmy jeszcze wczoraj… tarczynian portret własny. Składa się z kilkuset fotografii przedstawiających portrety, fotografie okolicznościowe dokumentujące wydarzenia rodzinno-religijne oraz uroczystości instytucjonalne. Album jest opowieścią o dzieciństwie, o tym, co przeminęło. Dał starym fotografiom szansę na nowe życie, na ocalenie od zapomnienia i zniszczenia. Niektóre zdjęcia prowokują do zadawania pytań o historię ziemi tarczyńskiej, odkrywają historie rodzinne, przywołują wspomnienia, wzruszają, zachęcają do głębszego poznania topografii Tarczyna i okolicznych wsi i wydarzeń, które były udziałem Osób zamieszkujących tę ziemię.

TACY BYLIŚMY JESZCZE WCZORAJ… TARCZYNIAN PORTRET WŁASNY - ALBUM FOTOGRAFICZNY

Chcę serdecznie podziękować Ofiarodawcom zdjęć oraz Mirosławowi Czesławowi Szczepaniakowi. Dzięki Państwa zaangażowaniu Tarczyn wzbogacił się o kolejną, bardzo ciekawą, publikację historyczną. Pamięć o Mieszkańcach ziemi tarczyńskiej zasługuje na ocalenie dla przyszłych pokoleń. Taki był nasz cel i myślę, że z powodzeniem udało się go zrealizować. Album będzie do nabycia w dniu 10 września 2017 roku, podczas imprezy „Pożegnanie Lata – Tarczyńskie Owocobranie” lub w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17, pok. 101.

Alfred Kohn Dyr. Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje15 września 2017, 16:00,

XII Memoriał Zdzisława Ambroziaka - wielka siatkówka w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

15 września 2017 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie rozegrane zostanie jedno ze spotkań XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka. Naprzeciw siebie staną zespoły GKS-u Katowice oraz Indykpolu AZS Olsztyn. Memoriał Zdzisława Ambroziaka to najważniejszy męski turniej siatkarski rozgrywany przed początkiem sezonu ligowego. Ma on na celu upamiętnienie wybitnego siatkarza, komentatora i dziennikarza. Zdzisław Ambroziak rozegrał 220 meczy w reprezentacji Polski, zdobywając z nią m.in. brązowy medal na Mistrzostwach Europy w Stambule w 1967 r.

XII MEMORIAŁU ZDZISŁAWA AMBROZIAKA - WIELKA SIATKÓWKA W PIASECZNIE

W tegorocznym Memoriale udział weźmie łącznie 6 drużyn grających na co dzień w PlusLidze – najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Kibice w Piasecznie obserwować będą pojedynek GKS-u Katowice i AZS-u Olsztyn. Pozostałe spotkania rozegrane zostaną na Arenie Ursynów. Przy wszystkich spotkaniach tegorocznego Memoriału pomagać będą podopieczni Akademii Siatkówki Legii Warszawa trenujący na co dzień w szkółkach zlokalizowanych m.in. w Piaseczie i Józefosławiu.

GKS Katowice to 5-krotny medalista Mistrzostw Polski. W sezonie 2016/17 zespół powrócił po 46 latach do ekstraklasy i pod wodzą Piotra Gruszki zajął 10. miejsce.

Indykpol AZS Olsztyn to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w historii Mistrzostw Polski. Na swoim koncie mają 5 złotych, 8 srebrnych i 9 brązowych medali. Drużyna z Warmii poprzedni sezon zakończyła na 5. miejscu.

Obie drużyny dokonały przed sezonem interesujących transferów. Szeregi popularnej „GieKSy” zasilił Dominik Witczak grający wcześniej w Zaksie Kędzierzyn-Koźle, a do Indykpolu AZS dołączył Tomas Rousseaux – belgijski atakujący, który w poprzednim sezonie występował w niemieckim VfB Friedrichshafen.

Spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco. Obie drużyny traktują udział w Memoriale Ambroziaka jako ważny etap przygotowań do sezonu ligowego.

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie. Wstęp na halę przy ul. Szkolnej 14 jest wolny.

XII Memoriał Zdzisława Ambroziaka
GKS Katowice – Indykpol AZS Olsztyn
Piątek, 15 września 2017 r., godz. 18:00
Hala sportowa SP nr 5, ul. Szkolna 14, Piaseczno

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie