Artykuł partnerski4 listopada 2019, 09:45,

Tabletki do szamba – jak działają aktywatory w domowych oczyszczalniach?

Tabletki do szamba – jak działają aktywatory w domowych oczyszczalniach?

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to dosyć powszechne rozwiązania wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Spełniają swoją funkcję należycie, jeśli tylko odpowiednio dbamy o kilka aspektów technologicznych. Jednym z istotnych zabiegów dla gospodarza, jest regularnie dozowany środek do szamb. Występuje w postaci tabletki do szamba, proszku lub płynu. Jaka jest jego funkcja i czym grozi zaniechanie tej czynności? Sprawdźmy zatem!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Jak działają bakterie do szamba?

Aktywatory, bo z taką profesjonalną nazwą spotkamy się na rynku produktów do przydomowych oczyszczalni, to nic innego jak mieszanka różnych szczepów bakterii do szamb, enzymów oraz witamin. Aktywatory do szamb dozowane są na rozruchu oczyszczalni oraz w wyjątkowych przypadkach, gdy wymagane jest wsparcie procesu samooczyszczania, np. wynikające z nieregularnego dopływu ścieków.

Tabletki do szamba z Aktywatory.pl mają jedną zasadniczą funkcję – zwiększyć efektywność samooczyszczania się osadnika. Dodatkowe szczepy bakterii dozowane w postaci wspomnianych kapsułek lub proszek do szamba, sprawiają, że zwiększa się liczba organizmów, które aktywnie rozkładają związki organiczne. Dzięki temu redukowane są osady, w tym zarówno te, które opadają na dno szamba, jak i te, które tworzą tłuszczowy, cuchnący kożuch. Bakterie do szamba to najlepszy sposób na utrzymanie w czystości zarówno dna osadnika, jak i rury dopływowej.

Chemia do szamba ma dodatkową zaletę – minimalizuje ryzyko namnażania się szkodliwych bakterii oraz pasożytów. Gdy zatem spróbujemy sobie wyobrazić, jak działają bakterie do szamba, można zobrazować to w prosty sposób – wrzucając tabletki do szamba uruchamiamy proces samooczyszczania się, bo zanieczyszczenia w osadniku to naturalny pokarm dla kultur bakterii, które dozujemy. Namnażają się samoistnie i utrzymują odpowiedni, zbalansowany poziom. Jeśli z jakichś powodów osadnik nie utrzymywał stałego dopływu ścieków, wówczas powinniśmy wykorzystać aktywatory do szamb, czyli preparaty przygotowane typowo do rozpoczęcia pracy przydomowej oczyszczalni.

Gdzie kupić tabletki do szamba?

Preparaty do szamb to produkty dosyć specyficzne i próżno szukać ich w wielobranżowych marketach. Natrafimy na nie u producentów oraz dystrybutorów, np. w sklepach ogrodniczych, sklepach budowlanych itp. Warto wziąć pod uwagę zakupy w internecie – bakterie do szamba w sprzedaży online to gwarancja dużego wyboru produktów oraz wygodnej dostawy.

W trakcie zakupów polecamy zwracać uwagę na tabletki do szamba ekologicznego. To produkty efektywne i cenione przez polskich konsumentów. Tabletki do szamb mają tę przewagę nad proszkiem lub koncentratem, że łatwo się je przechowuje i dozuje. Pastylki do szamba mają optymalną mieszankę w jednej porcji, a samo dozowanie polega zaledwie na wrzuceniu jej do muszli klozetowej lub przez właz osadnika.

Cena tabletki do szamba na polskim rynku to średnio ok 1 – 2 zł za sztukę. Preparaty do szamb godne polecenia to m.in. produkty firmy bioExpert, Expel Bio, Biofos i Microbec.

autor/źródło: Aktywatory.pl

Napisz komentarz

Informacje31 października 2019, 07:42,

Zmiany kursów autobusów na linii L24 w Piasecznie

Zmiany kursów autobusów na linii L24 w Piasecznie

Od dnia 4 listopada 2019 r. nastąpi zmiana rozkładu jazdy linii uzupełniającej L24. Rozkład zostanie przystosowany do połączeń komunikacyjnych w Skolimowie i jednocześnie umożliwi przyjazd do Piaseczna przed godz. 8:00.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Ponadto zostanie uruchomiony dodatkowy skrócony przejazd L24 przez Chyliczki i Chylice do Piaseczna, który zapewni podtrzymanie funkcjonalności byłej linii P-2 w zakresie dowozu do szkoły w Chylicach przed godziną 8:00. 28 października firma ZTM Warszawa potwierdziła przygotowania do wprowadzenia powyższych zmian.

Nowy rozkład L24 będzie z wyprzedzeniem opublikowany na stronie: www.ztm.waw.pl

autor/źródło: piaseczno.eu

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie