Informacje22 maja 2014, 20:39,

Szukał schronienia w Piasecznie

Piaseczyńscy kryminalni „tropiący” ukrywających się przestępców, zatrzymali kolejnego z nich. Tym razem w ich ręce wpadł 35-letni mężczyzna. Tomasz G. był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Stalowej Woli. Zatrzymany mężczyzna został osadzony w areszcie śledczym.

Do piaseczyńskiej komendy każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. W dalszej kolejności przystępują do działań, które mają na celu ujawnienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymania.

Wczoraj kryminalni otrzymali informację, że poszukiwany od roku mężczyzna pojawił się na terenie Piaseczna. Tomasz G. poszukiwany był listem gończym celem doprowadzenia do aresztu śledczego, wydanym przez Sąd Rejonowy w Stalowej Woli.

Mężczyzna nie miał zamiaru dobrowolnie odpowiadać za przestępstwo, którego się dopuścił. Funkcjonariusze błyskawicznie udali się pod wskazany adres. Gdy zauważyli poszukiwanego mężczyznę natychmiast go zatrzymali. Legitymowany 35-latek nie krył zdziwienia, kiedy został zatrzymany. Mężczyzna zgodnie z dyspozycją listu gończego został umieszczony w areszcie śledczym.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Informacje25 maja 2014, 19:20,

Napadał na kobiety przy wiadukcie w Piasecznie

Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o dokonanie 3 napaści na młode kobiety. Za każdym razem działał w podobny sposób. Najpierw wybierał ofiarę, obserwował ją, a następnie w ustronnym miejscu przy wiadukcie kolejowym napadał. Interesowały go głównie młode kobiety. Atakował je od tyłu zadając cios w twarz, po czym szybko znikał. Piaseczyńscy kryminalni rozwiązali sprawy trzech napaści na kobiety, które miały miejsce w rejonie wiaduktu kolejowego przy ulicy Puławskiej. Do pierwszego zdarzenia doszło w lutym br. do dwóch kolejnych w maju.

Mężczyzna zazwyczaj atakował w godzinach przedpołudniowych samotnie idące młode kobiety. Napastnik atakował kobiety od tyłu zadając ciosy w twarz, nic zabierając, bardzo szybko uciekał. Miejsce tych zdarzeń cały czas było w zainteresowaniu kryminalnych, którzy rozpytywali świadków i zbierali materiał dowodowy. Po zakończeniu tych działań, policjanci przystąpili do drobiazgowej analizy zebranych materiałów. Żmudna i dokładna praca przyniosła kolejne informacje w sprawie dokonanych napaści.

Dobre rozpoznanie środowiska i prowadzona praca operacyjna pozwoliła na ustalenie kręgu osób podejrzewanych o dokonanie tych napadów. Ustalenia poczynione przez kryminalnych doprowadziły do zatrzymania 32-letniego Marcina S. podejrzewanego o dokonanie napadów na kobiety. Mężczyzna prawdopodobnie będzie odpowiadał za napaść na trzy kobiety. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.