Informacje22 maja 2014, 20:39,

Szukał schronienia w Piasecznie

Piaseczyńscy kryminalni „tropiący” ukrywających się przestępców, zatrzymali kolejnego z nich. Tym razem w ich ręce wpadł 35-letni mężczyzna. Tomasz G. był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Stalowej Woli. Zatrzymany mężczyzna został osadzony w areszcie śledczym.

Do piaseczyńskiej komendy każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. W dalszej kolejności przystępują do działań, które mają na celu ujawnienie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymania.

Wczoraj kryminalni otrzymali informację, że poszukiwany od roku mężczyzna pojawił się na terenie Piaseczna. Tomasz G. poszukiwany był listem gończym celem doprowadzenia do aresztu śledczego, wydanym przez Sąd Rejonowy w Stalowej Woli.

Mężczyzna nie miał zamiaru dobrowolnie odpowiadać za przestępstwo, którego się dopuścił. Funkcjonariusze błyskawicznie udali się pod wskazany adres. Gdy zauważyli poszukiwanego mężczyznę natychmiast go zatrzymali. Legitymowany 35-latek nie krył zdziwienia, kiedy został zatrzymany. Mężczyzna zgodnie z dyspozycją listu gończego został umieszczony w areszcie śledczym.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Informacje22 maja 2014, 18:42,

BICIE REKORDU GUINNESSA W ŁAZACH

Rekord Guinnessa - to możliwe! 24 maja 2014 roku w Łazach podjęta zostanie próba ułożenia mozaiki z nakrętek! Ich liczba musi być większa niż 3 600 000 szt. Po ustanowieniu nowego rekordu Guinnessa nakrętki zostaną sprzedane, a uzyskane środki przeznaczone na pielęgnację i rehabilitację trzyletniego Kubusia Jarzyńskiego-Zduńczyka. Mozaika symbolizować będzie wartości, które były podstawą pontyfikatu św. Jana Pawła II. Uczestnicy I edycji Katolickiej Szkoły pod Żaglami sporządzili katalog wartości, którymi chcą się kierować w życiu. Mozaika będzie układana wg grafiki, która będzie stanowić ilustrację wartości wymienionych przez młodych ludzi. Do wspólnego układania zaproszone są szkoły, przedszkola, organizacje pozarządowe, firmy. Zgłoszenia należy nadsyłać na adres dorota@kspz.org.pl Układaniu mozaiki towarzyszyć będą występy lokalnych grup muzycznych i tanecznych. Organizatorami bicia rekordu jest Katolicka Szkoła pod Żaglami wraz z Zespołem Szkół Publicznych w Łazach oraz Towarzystwem Przyjaciół Dzieci przy Zespole Szkół Specjalnych w Łbiskach.

BICIE REKORDU GUINNESSA W ŁAZACH

Bicie rekordu Guinnessa program:
10:00 – Uroczyste rozpoczęcie

Loteria fantowa
Kącik gastronomiczny
Kącik artystyczny
Dmuchane zjeżdżalnie, basen z kulkami
Otwarte place zabaw
Gry i zabawy rodzinne