Informacje12 grudnia 2018, 17:00,

Sztuka mówi - Twój Vincent


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


12 grudnia 2018 roku o godz. 18.00 w ramach cyklu filmów o sztuce - Sztuka mówi, zaprezentowany zostanie film “Twój Vincent” (2016) w reż. Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Gratka dla kinomanów. Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się kinem i sztuką. To właśnie te dwie dziedziny spotkają się w jednym miejscu i są wzbogacone o merytoryczne komentarze. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny. 

Sztuka mówi - Twój Vincent

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

65 tysięcy namalowanych ręcznie klatek opowiada historię życia i śmierci jednego z najwybitniejszych malarzy – Vincenta van Gogha – za pomocą jego sztuki, malarstwa, które zostaje ożywione poprzez animacje. W filmie ożywiono ponad 100 obrazów artysty.
Gościem spotkania będzie Leszek Jampolski – absolwent Instytutu Sztuki im. Surikowa w Moskwie i ASP w Warszawie. Organizator Arsenału 1988, brał udział w ok. 150 wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Uprawia malarstwo klasyczne nie stroniąc od eksperymentu, ceni techniki olejne począwszy do enkaustyki po wyrafinowany laserunek. Zjeździł dalekowschodnią Azję od Chin po Japonię, obydwie Koreę i wiele innych miejsc na świecie. Serdecznie zapraszamy.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje10 grudnia 2018, 07:00,

Wystawa malarstwa Anny Masiul-Gozdeckiej w Starej Iwicznej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Do 15 stycznia 2019 roku będzie można oglądać wystawę malarstwa Anny Masiul-Gozdeckiej - absolwentki warszawskiej ASP. Od roku 2005 po przerwie wraca do malowania. Początkowo maluje akwarelą, stopniowo przechodząc na większe formaty, płótno i technikę akrylową. W tej technice poszukuje inspiracji podejmując różne tematy jak i eksperymenty techniczne. Od roku 2005 miała 13 wystaw indywidualnych oraz uczestniczyła w około 14 wystawach zbiorowych, w tym: pokazy indywidualne w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie, indywidualna wystawa w Galerii MCKiS Elektor w Warszawie, w szóstej edycji wystawy Jasiński&Friends, oraz tegorocznym Biennale Quadro Art w Łodzi, na którym zajęła trzecie miejsce.  Miejsce: Galeria Wystaw Artystycznych OKNO w siedzibie GOK Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6. Serdecznie zapraszamy.

Wystawa malarstwa  Anny Masiul-Gozdeckiej w Starej Iwicznej

W ostatnich latach jej twórczość oscyluje wokół dwóch rodzajów malarstwa: abstrakcji w technice akrylu na płótnie oraz malarstwa figuratywnego, najczęściej w technice olejnej. Inspiruje ją portet, postać ludzka, a romantyczna natura skłania do podejmowania tematów związanych z pięknem natury, muzyki oraz tańca.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie