Informacje23 stycznia 2019, 18:00,

Sztuka mówi - pokaz filmu 24 Party People


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


23 stycznia 2019 roku o godz. 19.00 w ramach cyklu filmów o sztuce - Sztuka mówi, zaprezentowany zostanie film pt. 24 Party People (2002), w reż. Michaela Winterbottom. Film 24 Party People – Manchester 1976 rok. Absolwent Cambridge Tony Wilson, inspirowany wpływem Sex Pistols, postanawia założyć Factory Records – wytwórnię, która wylansowała później m.in. Joy Division (później New Order), Jamesa i Happy Mondays. Film ukazuje historię sceny muzycznej Manchasteru od początku lat 70-tych do schyłku lat 90-tych, powstanie klubu muzycznego “Hacienda” oraz ostatnie lata istnienia Factory Records. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Sztuka mówi - pokaz filmu 24 Party People

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Gościem specjalnym będzie Marcin Żabiełowicz – gitarzysta rockowy i bluesowy. Pierwszym zespołem, w którym grał, był Guitars Project, grupa założona przez Darka Kurmana. Następnym był już Hey, do którego zaprosił go Piotr Banach . Żabiełowicz występował oraz współpracował jako kompozytor i gitarzysta m.in. z takimi artystami jak Natalia Kukulska, Edyta Bartosiewicz, Albert Rosenfield, After Blues i John Porter. Był wielokrotnie wyróżniony przez magazyn Gitara i Bas.
SZTUKA MÓWI to cykl spotkań dla kinomanów. Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się kinem i sztuką. To właśnie te dwie dziedziny spotkają się w jednym miejscu i są wzbogacone o merytoryczne komentarze. Każde spotkanie , to nie tylko pokaz filmu mówiącego o danej dziedzinie sztuki, ale również możliwość obcowania z ludźmi sztuki – twórcami, animatorami, osobami zajmującymi się promocją sztuki, aktorami, wizjonerami.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje24 stycznia 2019, 09:00,

Zamknięcie ul. Mleczarskiej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Firma Skanska S.A. wykonawca budowy drogi wojewódzkiej 721 ul. Okulickiego poinformowała, że w dniu 24 stycznia 2019 r. o godz. 10:00 wprowadza czasową organizację ruchu zamykającą północny pas jezdni. Ruch w obu kierunkach jazdy, będzie przekierowany na stronę południową. Oznacza to czasowe zamknięcie wlotu ulicy Mleczarskiej na skrzyżowanie z ul. Okulickiego. Jednocześnie otwarty będzie wyjazd z ul. Powstańców Warszawy. Na najbliższy okres czasu pozostawiony będzie dojazd do stacji paliw w dotychczasowej lokalizacji.

Zamknięcie ul. Mleczarskiej

Do pobrania skan projektu czasowej organizacji ruchu, na ten etap robót drogowych:
20190117_projekt (.pdf)
20190117_pismo_przewodnie (.pdf)

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie