Informacje28 czerwca 2007, 00:00,

Szpital Południowy powstanie do końca 2011 roku

Jak informują warszawskie serwisy informacyjne podczas imprezy z okazji Dni Ursynowa, Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz ogłosiła plany budowy Szpitala Południowego na Ursynowie. Będzie to nowoczesna placówka oferująca specjalistyczne leczenie. Planowany rejon obsługi to dzielnice Ursynów, Wilanów, Mokotów, a także podwarszawskie miejscowości: Konstancin Jeziorna, Piaseczno, Lesznowola, Góra Kalwaria.

Szpital Południowy będzie szpitalem powiatowym, z podstawowymi oddziałami: pediatria, ratownictwo, internista i położnictwo. £ączna liczba miejsc w Szpitalu Południowym, który ma obsługiwać również mieszkańców powiatu piaseczyńskiego ma wynieść 285. W planach jest także budowa lądowiska dla helikopterów. Szacunkowy koszt budowy wynosi 200 milionów złotych. Placówka powstanie w systemie partnerstwa publiczno - prywatnego.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński
Tematy:

Informacje28 czerwca 2007, 00:00,

Niezależny Turniej Piłki Nożnej Młodzieży Góra Kalwaria

Serwis informacyjny gorakalwaria.net na swojej stronie serdecznie zaprasza na Niezależny Turniej Piłki Nożnej, który odbędzie się w najbliższą sobotę 30 czerwca 2007 roku, na boisku szkolnym Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Ks. Sajny 16. Niezależny Turniej Piłki Nożnej Góra Kalwaria rozpoczyna się o godzinie 9:00, od zapisów drużyn. Początek rozgrywek w piłce nożnej przewidywany jest na godzinę 10:00.

Każda drużyna, która może wystartować w Niezależnym Turnieju Piłki Nożnej w Górze Kalwarii to 5 zawodników + 1 bramkarz oraz minimum 2 rezerwowych (maksymalnie 3). Dopuszczalny przedział wiekowy uczestników turnieju to 14 - 20 lat. £ączna pula nagród dla zwycięzców to 400 złotych. Sponsorami nagród są: A.R. Skład, Skutery Robert Grodzki, BKMP Artykuły Budowlane, Michał Asman Doradca Finansowy, sklep spożywczy FJ Eden, Pizzeria ROMA, sklep meblowy EDIT.

Osoby zainteresowane turniejem piłki nożnej w Górze Kalwarii szczegółowe informacje uzyskają pod numerem telefonu: 0507 547 402. Zapraszamy wszystkich na Niezależny Turniej Piłki Nożnej do Góry Kalwarii.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria