Informacje22 lipca 2017, 09:00,

Szlakiem spacerów Stefana Żeromskiego

22 lipca 2017 roku zapraszamy na wycieczkę pieszą z przewodnikiem Szlakiem spacerów Stefana Żeromskiego. Jest to czwarta wycieczka z cyklu „Poznaj Konstancin-Jeziornę”. Start o godz. 11.00 spod C.H. Stara Papiernia (placyk obok bankomatu). Zapraszamy serdecznie! Bohaterem sobotniej wycieczki będzie pisarz, których w latach 20. osiedlił się w Konstancinie, w willi Świt. Autor m.in. powieści: Ludzie bezdomni, Popioły, Wierna rzeka, Wiatr od morza, oraz Przedwiośnie. Stefan Żeromski często przechadzał się po okolicznych lasach, łąkach, gdzie szukał natchnienia oraz inspiracji do swoich książek. Niejednokrotnie w spacerach towarzyszyła mu córka Monika oraz pies Puka.

SZLAKIEM SPACERÓW STEFANA ŻEROMSKIEGO

W najbliższy weekend, udamy się śladami spacerów Stefana Żeromskiego. Zapraszamy serdecznie. Start o godz. 11.00 spod C.H. Stara Papiernia (placyk przy bankomacie). Spacer potrwa około 3 godzin. Akcja realizowana jest przed Fundację Violet Kiwi i dofinansowana przez gminę Konstancin-Jeziorna. Udział bezpłatny. Zapraszamy serdecznie!

Informacje28 lipca 2017, 08:00,

Wakacje + Książka = Góra Kalwaria + dobra zabawa - konkurs foto

Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii zaprasza do udziału w III edycji konkursu fotograficznego Wakacje + Książka = Góra Kalwaria + dobra zabawa! Tematyka zdjęć: spędzanie wolnego czasu z książką na tle gminy Góra Kalwaria. Termin nadsyłania zdjęć: do 31 sierpnia 2017 roku. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

WAKACJE + KSIĄŻKA = GÓRA KALWARIA + DOBRA ZABAWA - KONKURS FOTO

Regulamin konkursu fotograficznego 2017 (pobierz pdf)
Formularz zgloszeniowy konkurs fotograficzny (pobierz pdf)