Informacje13 czerwca 2013, 00:00,

Szkolenia w zakresie bezpiecznej szkoły

Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Piasecznie zaprasza rodziców uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych na szkolenia w zakresie bezpiecznej szkoły. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w spotkaniu, bardzo prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres zeassekretariat@piaseczno.eu o treści: „Zgłaszam udział w szkoleniu, które odbędzie się: podać miejsce i temat szkolenia oraz imię i nazwisko.” Można również zgłosić się telefoniczne - nr tel. 22 756 72 04. Zapraszamy na szkolenia.

SZKOLENIA W ZAKRESIE BEZPIECZNEJ SZKO£Y

Tematy i miejsce szkoleń:
1. Zapobieganie agresji i przemocy rówieśniczej - 18.06.2013r. w godz. 18.00-20.00 w Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Warszawy w Piasecznie, ul. Gen. Sikorskiego 20
2. Zagrożenia cyberprzestrzeni – 19.06.2013r. w godz. 18.00-20.00 w Zespole Szkół Publicznych w Chylicach, ul. Dworska 2
3. Dopalacze – cichy zabójca, nadal aktywny - 20.06.2013r. w godz.18.00- 20.00 w Zespole Szkół Publicznych w Piasecznie – ul. Główna 50
autor/źródło: Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Piasecznie

Informacje13 czerwca 2013, 00:00,

Król i królowa szachów z Zalesia Górnego

Państwo Monika oraz Bartosz Soćkowie z Zalesia Górnego w kwietniu w Chorzowie wywalczyli we wspaniałymi stylu podwójne Mistrzostwo Polski w Szachach. Kolejny rewelacyjny sukces szachistów nie umknął uwadze władz samorządowych. Na ostatniej sesji burmistrz wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej nagrodzili małżonków pamiątkową tabliczką oraz prezentem, który z pewnością przyda się w kuchni Państwa Soćków.

Król i królowa szachów z Zalesia Górnego

Zarówno Pani Monika jak i Pan Bartosz są arcymistrzami szachowymi w szachach męskich. Ten tytuł Pani Monika ma jako jedyna w Polsce i jedna z niewielu na świecie. Na koncie ma również wiele innych fantastycznych sukcesów sportowych, m.in. brąz na Indywidualnych Mistrzostwach Europy w 2010 r., pięciokrotne uzyskanie tytułu Mistrzyni Polski oraz Wicemistrzyni Polski, wielokrotne drużynowe Mistrzostwo Polski. Pani Monika zaczęła swoją przygodę z szachami w wieku pięciu lat, pod czujnym okiem taty. Jak sama przyznała w wywiadzie dla gazety sołeckiej Przystanek Zalesie, turnieje szachowe lubi przede wszystkim ze względu na emocje, jakie niosą.

Pan Bartosz natomiast czuje się profesjonalistą w swojej dziedzinie, jeździ na turnieje przeciętnie 10 razy w roku i traktuje szachy jako swój zawód. W tym roku zdobył po raz drugi tytuł Mistrza Polski, wcześniej udało mu się tego dokonać w 2008 r. - O wielkości Pana Bartosza świadczy puchar, który w zeszłym roku przywiózł z Rosji-kolebki szachów - komplementował naszego arcymistrza burmistrz Zdzisław Lis. Na koncie Pan Bartosz ma również 4 srebrne medale Mistrzostw Polski, brązowy medal na szachownicy na Olimpiadzie w Stambule oraz wielokrotne drużynowe Mistrzostwo Polski.

Dzięki zaangażowaniu Państwa Soćków oraz Pana Andrzeja Szczygielskiego - kierownika Klubu Kultury w Zalesiu Górnym, odżyły i rozwinęły się tradycje szachowe w tej miejscowości. Utytułowani szachiści bezinteresownie nauczają dzieci uczęszczające na zajęcia. Również córka Państwa Soćków - Weronika - prowadzi cotygodniowe warsztaty z dziećmi w Przedszkolu nr 7 przy ul. Młodych Wilcząt. Serdecznie gratulujemy!
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno