Informacje11 sierpnia 2007, 00:00,

Szkoła w Józefosławiu to porażka budowlana firmy Zam-Bet

W najnowszej gazecie podwarszawskiej Nad Wisłą (nr 15/2007) pojawiła się informacja o porażce budowlanej firmy Zam-Bet, która na pewno nie wywiąże się w terminie z wybudowaniem Zespołu Szkół Publicznych w Józefosławiu. Kilka dni temu firma ta zwróciła się do Burmistrza Piaseczna z prośbą o przesunięcie o miesiąc terminu oddania inwestycji w Józefosławiu.

Wiceburmistrz Piaseczna Bogdan Temoszczuk poinformował redaktorów gazety, że nie ma mowy o przesunięciu terminu i firma Zam-Bet, będzie płaciła kary umowne. Od października 2005, do końca 2006 roku wykonano zaledwie połowę robót budowlanych. Na placu budowy szkoły zawsze było mało pracowników i źle nadzorowano ich pracę. Dopiero w czerwcu 2007 roku, po naciskach władz miasta Piaseczno, na budowie szkoły w Józefosławiu zjawiło się 130 pracowników. Jednak mimo tej ilości nie dało się do tej pory nadrobić zaległości i opóźnienia. Przez to Zespół Szkół Publicznych w Józefosławiu NIE zacznie działać na pewno we wrześniu, a najwcześniej późną jesienią. Choć najbardziej prawdopodobny jest luty 2008. Trzeba, bowiem zgłosić obiekt do użytkowania i poprawić niedoróbki, których przy pośpiechu trudno uniknąć.

Informacje powiązane tematycznie to: od września ma ruszyć szkoła Józefosław – Julianów (2007-04-09), zapisy do nowego Zespołu Szkół Publicznych w Józefosławiu (2007-05-24), oraz Zespół Szkół Publicznych w Józefosławiu z opóźnieniem (2007-06-30). Zachęcamy do komentowania tej informacji, lub przyłączcie się do rozmowy na naszym prywatnym forum: szkoła w Józefosławiu.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor prywatnego serwisu Piaseczno Józefosław

Informacje12 sierpnia 2007, 00:00,

You Can Dance Po Prostu Tańcz mieszkanka żabieńca Katarzyna Wis jedzie do Paryża na taneczne warsztaty

Mieszkanka żabieńca Katarzyna Wis zakwalifikowała się do grona 50 osób wybranych spośród kilku tysięcy chętnych na udział w nowym programie tanecznym w telewizji TVN: You Can Dance Po Prostu Tańcz. Informacja o szczęśliwej i utalentowanej Kasi ukazała się w najnowszej gazecie Kurier Południowy (nr 30, 10-16 sierpnia 2007).

Najlepszą pięćdziesiątkę tancerzy wyłoniono spośród kilku tysięcy osób, podczas pięciu castingów zorganizowanych w Bytomiu, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie i Gdańsku. 5 sierpnia 2007 roku, odbył się casting do programu You can Dance w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. W warszawskim castingu do programu postanowiła wziąć udział Katarzyna Wis z żabieńca.

You Can Dance Po Prostu Tańcz

Casting do programu You Can Dance Po Prostu Tańcz składał się z trzech etapów: I etap: rejestracja, II etap: prezentacja grupowa (improwizacja), gdzie wraz z innymi uczestnikami tańczy się do muzyki przygotowanej przez organizatora castingu, oraz III etap: prezentacja indywidualnej choreografii do własnego podkładu muzycznego, tj.: prezentacja przed jurorami własnego układu choreograficznego (czas trwania: max. 1 minuta). Katarzyna Wis przeszła dzielnie wszystkie trzy etapy castingu w warszawskim Teatrze Roma i dzięki temu 18 sierpnia 2007 roku pojedzie do Paryża we Francji.

Utalentowana mieszkanka żabieńca Katarzyna Wis w Paryżu spędzi tydzień. Czeka ją tam ciężka praca, trudne układy choreograficzne, wyczerpujące zajęcia, chwile radości i zwątpienia oraz niesamowite emocje. Spośród pięćdziesięciu osób w Paryżu, zostanie wybranych szesnaście osób do udziału w programie You Can Dance Po Prostu Tańcz, który będziemy oglądali jesienią tego roku, na antenie TVN. W programie You Can Dance, uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności oraz charyzmę sceniczną na żywo przed kamerami. Oceniani przez widzów TVN oraz profesjonalne jury będą tańczyć między innymi w rytmie salsy, jazzu, muzyki klasycznej, disco, pop oraz hip-hopu. Zwycięzca You Can Dance Po Prostu Tańcz, który zostanie wybrany przez jury i widzów TVN wygra stypendium taneczne na Broadway'u.

Gratulujemy Katarzynie Wis zakwalifikowania się do pięćdziesiątki najlepszych tancerzy w Polsce, którzy mają szanse zaistnieć w telewizji TVN, a następnie na Broadway'u. Katarzyna Wis była wielokrotną Mistrzynią Polski i Świata w kategorii Disco Dance i Disco Dance Freestyle. Obecnie jest instruktorką w KS Grawitacja Piaseczno. Jak sami widzicie Katarzyna jest bardzo uzdolniona i jeżeli uda się jej po tanecznych warsztatach w Paryżu, dostać do szesnastki, to będziemy śledzili jej dalsze występy w programie You Can Dance, na antenie TVN. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy Katarzyny Wis.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński żabieniec