Informacje13 listopada 2016, 10:00,

Szkoła dla rodziców - bezpłatne warsztaty umiejętności wychowawczych

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie zaprasza na bezpłatne warsztaty umiejętności wychowawczych "Szkoła dla rodziców". Warsztaty skierowane są do Rodziców mających dzieci w wieku 0 - 12 lat. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Ewą Misztal - specjalistą pracy z rodziną Tel. (22) 756 - 72 - 63 wew. 110. Ilość miejsc ograniczona !!! Planowany termin rozpoczęcia zajęć 24 listopada 2016 r.

SZKOŁA DLA RODZICÓW - BEZPŁATNE WARSZTATY UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZYCH

Informacje2 listopada 2016, 19:15,

Utrudnienia drogowe w związku z modernizacją linii kolejowej nr 8

Trwa modernizacja linii kolejowej nr 8 (odcinek Warszawa-Okęcie-Radom). W związku z planowanymi zamknięciami kolejnych przejazdów na naszym terenie Gmina Piaseczno monitoruje sytuację i uzyskała w dniu 02.11.2016 potwierdzenie od wykonawcy robót - Trakcji PRKil S.A. - że kolejne zamknięcia nastąpią dopiero po otworzeniu obecnie niedostępnych przejazdów przy Orężnej oraz w Jesówce. Wykonawca - Trakcja PRKiI S.A. potwierdza, że w piątek 4 listopada przejezdne już będą przejazdy przez torowisko na trasie Orężna - Jana Pawła II oraz na trasie Żabieniec-Jesówka. Tego dnia (04.11.2016) wykonawca wieczorem zamknie natomiast przejazd kolejowy na DW 873 w Zalesiu Górnym oraz wprowadzi ruch wahadłowy na DW 721 w Starej Iwicznej.

UTRUDNIENIA DROGOWE W ZWIĄZKU Z MODERNIZACJĄ LINII KOLEJOWEJ NR 8

Czasowa organizacja ruchu dla tych przejazdów potrwa:
- w przypadku DW 873 w Zalesiu Górnym przejazd kolejowy zamknięty będzie od 4.11.2016 r. (od godziny 20.00) do 10.11.2016 r.
- w przypadku DW 721 w Starej Iwicznejod 04.11.2016 r. (od godziny 22.00) do 07.11.2016 r (do godziny 5.00) nastąpi wprowadzenie ruchu wahadłowego sterowanego przez człowieka, związane z wykonaniem robót torowych w torze nr 2.

Mieszkańcy gminy Piaseczno czekają z niecierpliwością na otwarcie wiaduktu przy Al. Kalin w Piasecznie. Z ostatnich informacji od wykonawcy - Trakcji PRKiI - wynika, że ok. 20 grudnia 2016 r. przy sprzyjających warunkach atmosferycznych zakończyć się mają roboty budowlane a rozpocząć procedura uzyskania Pozwolenia na użytkowanie. Opóźnienie w pracach wynika z kolizji energetycznej (15kV) oraz konieczności usunięcia drzew. Wykonawca szacuje, że wiadukt wraz z dojazdami przekazany będzie do użytkowania w I kwartale 2017 roku.

UMiG Piaseczno

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie