Informacje24 listopada 2012, 00:00,

Szewczyk Dratewka Total Art Bajkowa Niedziela

Centrum Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował spektakl dla dzieci pod tytułem: SZEWCZYK DRATEWKA, w wykonaniu artystów Agencji Total Art. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 25 listopada 2012 roku, o godzinie 14.30 i 16.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety w cenie 10 złotych (dzieci), 5 złotych (dorośli). Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Zapraszam!

SZEWCZYK DRATEWKA TOTAL ART BAJKOWA NIEDZIELA PIASECZNO

Szewczyk Dratewka to inscenizacja bajki Janiny Porazińskiej. Niewątpliwym atutem przedstawienia jest jego interaktywna formuła. Występuje w nim duża ilość piosenek, w których dzieci wraz z aktorami śpiewają, klaszczą, naśladują przeróżne odgłosy. Sceny z czynnym udziałem widzów, wciągają w akcję. Wszystko to pozwala na wesołą zabawę, ale też skupia uwagę małych widzów i powoduje, że wszystko, co dzieje się na scenie mocno zapada w pamięć. Dzięki takiej formule możliwe jest zachowanie większej swobody na widowni i utrzymanie dobrego kontaktu aktorów z dziećmi. Ciekawe, zmieniające się wraz z akcją dekoracje, połączenie gry żywych postaci z pobudzającymi wyobraźnię sympatycznymi lalkami, ładne kostiumy i kolorowa muzyka wprowadzają widzów w emocjonujący świat bajki.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje24 listopada 2012, 00:00,

Rodzina Emeryków zapraszamy na spotkanie z cyklu Wirtualne Muzeum Konstancina

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na spotkanie poświęcone rodzinie, o której milczą słowniki i encyklopedie, a której losy mogłyby pobudzić niejedną, żądną przygód wyobraźnię. Spotkanie z cyklu Wirtualne Muzeum Konstancina pt. Rodzina Emeryków, odbędzie się w niedzielę 25 listopada 2012 roku, o godz. 17.00 ul. Jaworskiego 18, Konstancin-Jeziorna.

RODZINA EMERYKÓW WIRTUALNE MUZEUM KONSTANCINA

W spotkaniu udział wezmą:
- Anna Wrzeszcz z domu Emeryk, która zaprezentuje unikalne zdjęcia i dokumenty oraz przedstawi zrekonstruowane przez siebie dzieje rodziny Emeryków
- Marek Sołtysik – pisarz, eseista i autor kilku artykułów na temat tragicznego związku Dagny Juel Przybyszewskiej i Władysława Emeryka
Po spotkaniu zapraszamy na projekcję filmu fabularnego pt. Dagny w reż. Haakona Sandoya i Gerarda Zaleskiego, z 1976 r.

UKRAINKA RODZINA EMERYKÓW WIRTUALNE MUZEUM KONSTANCINA

Wybudowany w 1914 r. według projektu Tadeusz Tołwińskiego konstanciński pensjonat Ukrainka został, pod koniec I wojny światowej, zamieszkany przez członków rodziny Emeryków. Emerykowie na przełomie XIX i XX w. żyli i działali na terenie Rosji. Gustaw – uzdolniony prawnik, był właścicielem kopalni w Kirgizji i jednej z największych kopalni manganu na Kaukazie. Jego syn Władysław, zapisał się tragicznie w dziejach kultury polskiej, jako zabójca żony Stanisława Przybyszewskiego Dagny Juel. Adolf Emeryk był armatorem floty na Morzu Azowskim. Po rewolucji wraz z żoną Olgą osiedlił się w Konstancinie. Bożena Emeryk pełniła tu, w latach 1939 – 48, funkcję sołtysa. Maria ps. Maruta Leśniak była bliską współpracownicą gen. Andersa i zakończyła wojnę w stopniu podpułkownika…
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna