Informacje12 kwietnia 2015, 14:30,

Szewczyk Dratewka Ten TOTAL ART - Bajkowa Niedziela w Piasecznie

12 kwietnia 2015 roku w godz. 14.30 i 16.00 odbędzie się Bajkowa Niedziela w Piasecznie, podczas którego wystąpi Ten TOTAL ART i przedstawi spektakl pt.: Szewczyk Dratewka. Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, Kościuszki 49. Dorośli i dzieci cena biletu 10 zł. Bilety do nabycia w dniu imprezy od godz. 14:00 w kasie Centrum Kultury. Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy na Bajkową Niedzielę w Piasecznie.

Szewczyk Dratewka Ten TOTAL ART

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Proponujemy państwu inscenizację bajki Janiny Porazińskiej pt. „Szewczyk Dratewka”. Niewątpliwym atutem przedstawienia jest jego interaktywna formuła. Występuje w nim duża ilość piosenek w których dzieci wraz z aktorami śpiewają, klaszczą, naśladują przeróżne odgłosy. Sceny z czynnym udziałem widzów, wciągają w akcję. Wszystko to pozwala na wesołą zabawę, ale też skupia uwagę małych widzów i powoduje, że wszystko co dzieje się na scenie mocno zapada w pamięć. Dzięki takiej formule możliwe jest zachowanie większej swobody na widowni i utrzymanie dobrego kontaktu aktorów z dziećmi. Ciekawe, zmieniające się wraz z akcją dekoracje, połączenie gry żywych postaci z pobudzającymi wyobraźnię sympatycznymi lalkami, ładne kostiumy i kolorowa muzyka wprowadzają widzów w emocjonujący świat bajki.

Bajkowa Niedziela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=1292&start=105
Informacje16 kwietnia 2015, 12:00,

75. ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

75 lat temu NKWD rozpoczęło likwidację obozów dla polskich oficerów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie. Na mocy decyzji władz ZSRS wymordowano też obywateli polskich uwięzionych na zajętych przez Sowietów terenach RP. W wyniku Zbrodni Katyńskiej śmierć poniosło ok. 22 tys. osób. Minister obrony Tomasz Siemoniak wraz z prezydentem Bronisławem Komorowskim i premier Ewą Kopacz, weźmie udział w uroczystości upamiętniającej polskich jeńców zamordowanych przez sowietów w 1940 roku. Uroczystość odbędzie się w południe przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. W Górze Kalwarii uroczystości odbędą się 12 i 16 kwietnia.

75. ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ

12 kwietnia o godz.11.00 w kościele "Na Górce" odbędzie się msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej oraz pomordowanych w Katyniu.
16 kwietnia o godz. 12.00 przy pomniku na terenie byłej Jednostki Wojskowej odbędzie się Apel Katyński przygotowany przez uczniów ZSZ im.Marszałka Franciszka Bielińskiego i Związek Żołnierzy WP.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=7&t=11051