Informacje1 lipca 2007, 00:00,

Szesnastopiętrowy wieżowiec przy Młynarskiej w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Bardzo dużo pisze się o ośmiopiętrowych blokach na Osiedlu Elektra firmy Multi Hekk, jednak teraz pojawił się nowy temat, który brzmi jeszcze ciekawiej. Otóż jak informuje Kurier Południowy, w Piasecznie ma powstać jeszcze wyższy wieżowiec, który w planach ma mieć 16 pięter. Podobno budynek ma mieć ponad 54 metry wysokości i 16 pięter. Wieżowiec ten ma podobno powstać przy ulicy Młynarskiej, na terenie gdzie obecnie możemy oglądać domek DODO.

Działka z domkiem DODO, na której ma powstać 16 piętrowy wieżowiec przy Młynarskiej w Piasecznie
kliknij aby powiększyć

Ci, co jeżdżą autobusem 709 w kierunku Warszawy, na pewno przejeżdżają ulicą Armii Krajowej i widzą ten domek. Za jakiś czas, jeżeli opisywana inwestycja dojdzie do skutku, zamiast małego domku DODO zobaczymy plac budowy, a następnie 16 piętrowy wieżowiec mieszkalno - usługowy. Powyższe zdjęcie wykonałem dziś, od strony ulicy Młynarskiej, tak więc od ulicy Armii Krajowej jest trochę inny widok. Jednak mam nadzieję, że każdy od razu skojarzy sobie to miejsce.

Według danych podanych w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu Piaseczyńskiego: decyzja nr 1003/07 inwestorem na tym terenie jest firma: Zespół Koordynacji Inwestycji Artin www.artinzki.pl, która między innymi projektuje wspomniane domy DODO. Ta sama firma wykonała między innymi sąsiadujące niskie Osiedle LECH przy Młynarskiej w Piasecznie (zdjęcie poniżej), skąd więc teraz pomysł na 16 piętrowy wieżowiec obok? Czyżby chcieli maksymalnie wykorzystać powierzchnię pod inwestycję i upchać na niej jak najwięcej mieszkań?

Osiedle LECH przy Młynarskiej w Piasecznie
kliknij aby powiększyć

Planowana szesnastopiętrowa inwestycja przy Młynarskiej jest dość kontrowersyjna, jeżeli nie bardziej kontrowersyjna od pomysłu firmy Multi Hekk i budowy ośmiopiętrowych bloków na osiedlu Elektra przy ulicy Energetycznej w Piasecznie. Zastanawiające jest, w jaki sposób inwestor planuje zagospodarować miejsce dookoła piaseczyńskiego wieżowca, aby umożliwić mieszkańcom wyjazd z ich mieszkań? Nie widać tam przystosowanych pod tą inwestycję warunków komunikacyjnych. Jak możecie zobaczyć na powyższym zdjęciu - ulica Młynarska nie należy do szerokich i jeżeli mieliby tamtędy przejeżdżać samochodami mieszkańcy nowego wieżowca, to stworzą się tam gigantyczne korki, co na pewno utrudni również wyjazd obecnie mieszkającym w tej okolicy mieszkańcom osiedla LECH. Oprócz tego w artykule Kuriera Południowego dowiadujemy się, że projekt nowego budynku przewiduje na parterze ponad 700 m2 powierzchni handlowo - usługowej. Każdego dnia wąską ulicą Młynarską będą przejeżdżały ciężkie samochody z zaopatrzeniem. Raczej ta część Piasecznie nie jest przygotowana na taką inwestycję.

Piaseczno słynie raczej z niskiego budownictwa, jednak znane są nam wysokie budynki, które znajdują się na terenie naszego miasta. Doskonałym przykładem są bloki przy ulicy Szkolnej w Piasecznie, zlokalizowane od strony ulicy Powstańców Warszawy. W jednym z takich piaseczyńskich wieżowców przy ulicy Szkolnej 20, znajduje się Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie. Dziesięciopiętrowy blok możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu.

Dziesięciopiętrowy budynek przy Szkolnej w Piasecznie
kliknij aby powiększyć

Na zdjęciu widzicie 10 piętrowy blok, a teraz dobudujcie do tego bloku kolejne 6 pięter... Tak wysoki wieżowiec ma powstać przy Młynarskiej w Piasecznie. Blok ten powstanie od wschodniej części Osiedla LECH, w związku z tym mieszkańcy najbliżej sąsiadujących mieszkań na pewno mogą zapomnieć o słońcu, które rano budzi ich teraz do pracy. Z planowanego wieżowca, na pewno z najwyższego piętra będzie piękny widok na całe Piaseczno. Jednak z drugiej strony, będzie tam bliskie towarzystwo (na wyciągnięcie ręki) przelatujących obok samolotów.

Zdania mieszkańców Osiedla Lech na temat nowej inwestycji są podzielone. Jedni uważają, że tak wysoki budynek w Piasecznie może stać się PER£¡ PIASECZNA, inni natomiast martwią się już jak wyjadą z Młynarskiej, jeżeli przybędzie tam tyle nowych mieszkańców. Dowiadujemy się również z artykułu, że dziś wiele nie można już w tej sprawie zrobić, bo zmieniając plany gmina Piaseczno może narazić się na wysokie roszczenia o odszkodowania. Jak dalej potoczą się sprawy z opisaną powyżej inwestycją przy ulicy Młynarskiej? Jeżeli pojawią się nowe informacje, to postaramy się napisać o tym w naszym serwisie. Czekamy na Wasze komentarze i opinie na temat informacji o wieżowcu. Swoje opinie możecie napisać pod informacją, lub przyłączyć się do rozmowy na naszym prywatnym forum: wieżowiec przy Młynarskiej w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje2 lipca 2007, 00:00,

Centrum Medyczne Puławska bezpłatnie bada 50 latków


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Jeśli ukończyłeś 50 lat to skorzystaj w dniu 28 lipca 2007 (sobota) w godzinach 9:00 - 14:00 w Centrum Medycznym Puławska z BEZP£ATNYCH konsultacji lekarskich. Osoby po 50 roku życia, będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad: Internisty, Ginekologa, Okulisty, Dermatologa, Reumatologa, Chirurga, oraz BEZP£ATNEGO pomiaru: słuchu, ciśnienia, cukru i cholesterolu.

Jeżeli masz ponad 50 lat, lub Twoi rodzice ukończyli ten wiek, to przekaż im tą wiadomość. To wyjątkowa okazja, by kompleksowo i ZA DARMO zadbać o zdrowie! Zapisy do dnia 23 lipca 2007 roku w Centrum Medycznym Puławska, przy ulicy Puławska 33 w Piasecznie, telefon: (022) 737 50 50, e-mail: rejestracja@cmpulawska.com.pl Informacja pochodzi z aktualności na stronie Centrum Medycznego Puławska w Piasecznie: www.cmpulawska.com.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie